Hiç Peşinat Ödemeden Ev Almanıza Aracılık Eden Banka Kredisi

Bilindiği üzere konut kredisi kullanarak ev almak isteyen vatandaşların belli bir oranda peşinat ödemesi gerekiyor.

Hiç Peşinat Ödemeden Ev Almanıza Aracılık Eden Banka Kredisi
Bilindiği üzere konut kredisi kullanarak ev almak isteyen vatandaşların belli bir oranda peşinat ödemesi gerekiyor. Kamu bankaları müşterilerinin alacakları evinin değerinin yüzde 90'ına kadar konut kredisi sağlarken özel bankalar ise müşterilerin alacakları evin ekspertiz değerinin yüzde 80'ine kadar kredi olanağı sunuyorlar.

Konut kredisiyle ev alımlarında yapılacak peşinat tutarları evin değerine göre değişirken ortalama 300 bin TL değerindeki bir ev için müşterilerin en az 30 bin TL peşinat yatırmaları isteniyor. Bu rakam özel bankalarda 60 bin TL olarak uygulanıyor.

PEŞİNAT ÖDEMEDEN KONUT KREDİSİYLE EV ALMAK MÜMKÜN MÜ?

Hiçbir peşinat ödemesi yapmadan bankalardan konut kredisi kullanarak ev almak mümkün mü? Özellikle pandemi süreci kapsamında ekonomik olarak daha temkinli davranmak isteyen vatandaşlar bu sorunun yanıtını arıyorlar. Bankalar müşterilerine çok sayıda konut kredisi paketi sunarlar. Bu paketlerin ana amacı ise müşterilerin gelir durumuna göre özel ödeme planları sunulmasıdır. Bu kapsamda sağlanan konut kredisi paketlerinden en farklı olanlarından bir tanesi de Yüzde 100 Konut Kredisi Paketidir.

Yüzde 100 Konut Kredisi Paketi Nedir?

Bazı bankalar tarafından sunulan yüzde 100 konut kredisi paketinde müşteriler herhangi bir peşinat ödemeden ev alabilirler. Bankalara yapılan başvuruların ardından müşterilere kredi onayı verilirse evin tamamına kredi sağlanır. Müşteriler bu kredi ile alacakları evi hiçbir peşinat ödemesi yapmadan alma şansını yakalarlar. Sadece aylık kredi taksitleriyle ev almak isteyen vatandaşların sağlamaları gereken bazı özel koşullar da bulunuyor.Müşterilerin Sağlamaları Gereken Koşullar

Yüzde 100 Konut Kredisi kullanarak hiç peşinat ödemeden ev alacak olan müşterilerin ilk sağlamaları gereken koşul, ek teminat sunulması. Yüksek tutarlı krediler için bankalar müşterilerinden teminat talep ederler. Normal şartlar altında alınacak evin ipotek edilmesi konut kredisi için yeterli ancak hiçbir peşinat ödenmeden ev alınabilmesi için müşterilerin ikinci bir ek teminat sunmaları gerekiyor.

QNB FİNANSBANK'TAN YÜZDE 100 KONUT KREDİSİ

QNB Finansbank müşterilerinin alacakları evin tamamı için kredi sağlayan bankaların başında geliyor. Müşteriler bankaya başvuruda bulunduklarında gerekli koşulları sağlamaları şartıyla hiçbir peşinat ödemeden ev kredisi kullanabilirler.Kredi Özellikleri Neler?

Aylık Faiz; Yüzde 100 konut kredisinde QNB Finansbank müşterilerine kişiye özel faiz uyguluyor. Müşteriler başvuruda bulundukları bankanın güncel faiz oranları kapsamında bir ödeme planıyla ödemelerini yapıyorlar.

Uzun Vade; QNB Finansbank müşterilerinin peşinatsız ev alımlarına 180 ay vade ile aracılık ediyor. Standart 10 yıllık ödeme planı yerine müşteriler 15 yıllık bir plan ile kredi borçlarını ödeyebilecekler.

KREDİ BAŞVURU İŞLEMLERİ

QNB Finansbank, Yüzde 100 Konut Kredisi başvuruları sadece banka şubelerinden yapılmakta. Müşteriler kendilerine en yakın banka şubesine giderek başvurularını yapabilir, onay verilmesi durumunda peşinat ödemeden ev sahibi olabilirler.
Yorumlar (0)