Hükümet Konut Kredisi Faiz İndirimi Yapacak Mı?

Vatandaşlar büyük bir sabırsızlıkla devletin konut kredisi yardımı müjdesi vermesini bekliyor. Peki, hükümet konut kredisi faiz indirimi yapacak mı?

Hükümet Konut Kredisi Faiz İndirimi Yapacak Mı?

Vatandaşlar büyük bir sabırsızlıkla devletin konut kredisi yardımı müjdesi vermesini bekliyor. Peki, hükümet konut kredisi faiz indirimi yapacak mı?

Ev satın almak için konut kredisi faiz indirimi yapılmasını bekleyen vatandaşlar gelecek müjdeli bir haberi dört gözle beklerken hükümet konut stoku envanteri çalışmalarına başladı. Ancak yapılan bu çalışma sadece envantere kaydedilen konutları kapsayacak sınırlı bir konut kampanyası düzenlenecek kaygısını ortaya çıkardı. Günümüzde markalı konut projeleri olarak anılan sıfır konutların fiyatlarının son derece yüksek olması dar gelirli ve orta gelirli ailelerin bu kampanyadan yararlanmalarını imkansız hale getiriyor. İstanbul'da 1+1 Daireler 450 Bin Liradan Başlıyor! İstanbul'da markalı konut projeleri incelendiğinde konut fiyatlarının 450 bin liradan başladığı görülürken bu da dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlar için bu kampanyalardan ev alınmasını imkansız hale getiriyor. Yani Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyasında olduğu gibi yeni markalı konut projeleri tarafından üretilen konutlardan elde kalan stokların kampanyaya dahil edilmesi kesinlikle vatandaşın beklediği kampanya olmayacak gibi görünüyor. Bu sefer adaletin sağlanması için kesinlikle düzenlenen kampanyadan herkesin yararlanması gerekiyor. Yani kısıtlayacı bir kampanya yerine genel bir kampanya düzenlenmesi gerekiyor. Bunun içinde ikinci el konut satın almak isteyen kişilerin de yararlanabileceği genel bir konut kredisi indirim kampanyası düzenlenmesi talep ediliyor. Hükümetin böyle bir kampanya düzenleyip düzenlenmeyeceği yönünde ise hükümet kanadından daha önce yapılan olumlu açıklamalar bulunmasına rağmen şu anda yapılan hiçbir açıklama bulunmuyor. Ancak hükümetin genel amacı vatandaşın taleplerini karşılamaktan ziyade ekonominin lokomotifi olarak kabul edilen inşaat sektörünü kurtarmak olarak görülüyor ki bu da konut kredisi indirimi yapılmasından ziyade konut stoklarının tüketilmesine yönelik bir kampanya olacak izlenimini yaratıyor. Android uygulamamız için TIKLAYINIZ
İOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar (0)