ICBC Turkey 100 Bin TL Konut Kredisi Maliyet Tablosu

Konut kredisi kullanmak isteyen müşterilerine özel finansal çözümler sunan ICBC Turkey, Yeni Evim Kredisi ile finansman desteği veriyor. ICBC Turkey konut kredisi faiz oranı yüzde kaçtır?

ICBC Turkey 100 Bin TL Konut Kredisi Maliyet Tablosu

Yeni bir ev satın almak veya yatırım yapmak isteyen vatandaşlar yükli bir maliyetin altına girmek zorunda kalıyorlar. Bu maliyeti kendi varlıklarıyla karşılayamayan vatandaşlar farklı finansman arayışlarına yöneliyorlar. Bunların en çok kullanılanı ise bankalar tarafından verilen konut kredileri oluyor. Bankalardan konut kredisi kullanan vatandaşlar kendi varlıkları ile birleştirerek yeni bir ev sahibi oluyorlar.

Türkiye'de her banka tarafından müşterilerine konut kredisi ürünü sunuluyor. Ancak bu kredilerin şartları bankadan bankaya değişiyor. Her bankanın ayrı bir kredi politikası olmasından dolayı faiz oranından ödeme şartlarına kadar her ayrıntı farklılık gösterebiliyor. Müşterilerine konut kredisi imkanı tanıyan ICBC Turkey de cazip imkanlarla konut finansmanı sağlıyor. ICBC Turkey konut kredisi koşulları nelerdir?

KONUT KREDİSİ KOŞULLARI NELER?

ICBC Turkey tarafından Yeni Evim Kredisi Kampanyası kapsamında müşterilere konut kredisi veriliyor. Bu kredinin koşulları da banka tarafından açıklandı. Buna göre müşteriler satın alacakları konutların ekspertiz değerinin yüzde 80'ine kadar konut kredisi kullanabiliyorlar. Bu kredilerde müşterilere 120 aya kadar vade imkanı sunuluyor.

Ayrıca ek bir teminat yerine müşteriler satın alacakları konut üzerinde gayrimenkul ipoteği gösterebiliyorlar. Bunların yanında geri ödeme koşulları da müşterilerin kendi özel durumlarına göre belirlenebiliyor. Esnek ödeme seçeneklerini tercih eden müşteriler kullandıkları konu kredisini kendi bütçelerini yormadan ödeyebiliyorlar. Konut kredisi kullanan müşterilere Hayat Sigortası da yaptırılıyor.

100 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAP TABLOSU

ICBC Turkey'den 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler aylık yüzde 1,70 faiz oranı ile karşılaşıyorlar. Bu müşteriler bu kredi karşılığında bankaya her ay 1.959 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu koşullardaki konut kredisinin yıllık maliyetinin ise yüzde 23 olduğu bildirildi. Ayrıca yine bu koşullardaki konut kredisi için tahmini olarak 1.632 TL'lik masraf alınacağı belirtildi.

Yorumlar (0)