İkinci El Ev Almak İsteyenler İçin En Düşük Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 0.87 Seviyesine Yükseldi!

Ev sahibi olmak isteyen kişiler için ne yazık ki konut kredisi faiz oranları yükselmeye devam ediyor. Korana virüs salgını sonrasında Haziran ayı itibari ile kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından başlatılan avantajlı konut kredisi paketinde faizler bir kere daha yükseldi. Detaylar haberimizde...

İkinci El Ev Almak İsteyenler İçin En Düşük Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 0.87 Seviyesine Yükseldi!

Kamu bankaları dün bir kere daha faiz oranlarını yükseltti. Dün ilk kez emlak365.com takipçilerinin haberdar olduğu faiz güncellemesi ile ne yazık ki ev sahibi olmanın maliyeti arttı. 

EV SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM DİYENLER İÇİN KONUT MALİYETİ ARTTI!

Faiz oranlarında yaşanan yükseliş ne yazık ki konut sahibi olmak isteyen kişiler için de maliyetlerde artış anlamına geldi. 

Kamu bankaları tarafından dün yapılan ani faiz güncellemesi ile indirim bekleyenlerin hevesi kursağında kalırken ikinci el konut kredisi paketinde en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 0.87 olarak revize edildi. 

Sıfır konut kredisi için uygulanan kredi faiz oranları rakamlarında ve kampanya koşullarında ise bir değişikliğe gidilmedi ve 180 ay vadeli yüzde 0.64 faiz oranı rakamı seviyesi korundu. 

Yapılan güncellemenin ardından 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi çeken vatandaşın ikinci el konut alımı için ödeyeceği konut kredisinin aylık taksit tutarı ise bin 345 lira seviyesine çıktı. Aynı tutar ve vadede kredinin sıfır konut için kullanılması durumunda ise aylık taksit tutarı 1.196 lira olarak gerçekleşiyor. 

Yine sıfır konutlar için kamu bankaları 180 ay vadeli kredi desteği sağlarken ikinci el konutta vade sınırı ise 120 ay olarak uygulanıyor. 

Emlak365.com