İlk Adımlar Geldi! Konut Kredisinde Bir Faiz İndirimi de TEB'den

Konut kredisi kullanarak ev almak isteyenler için faiz indirimi geldi. Türkiye Ekonomi Bankası TEB, müşterilerinin ev alımlarında uyguladığı oranları düşürdüğünü ilan etti.

İlk Adımlar Geldi! Konut Kredisinde Bir Faiz İndirimi de TEB'den
Konut kredisi kullanarak ev almak isteyenler için faiz indirimi geldi. Türkiye Ekonomi Bankası TEB, müşterilerinin ev alımlarında uyguladığı oranları düşürdüğünü ilan etti. Bankanın resmi sitesinden hafta sonu öncesinde ilan ettiği konut kredisi faiz indiriminin tüm ayrıntıları sizlerle.

KONUT KREDİSİNDE ÜST ÜSTE FAİZ İNDİRİMLERİ

Konut kredisi faiz oranları Ocak ve Şubat ayının ilk yarısında çok yüksek bantlara çıkmıştı. Faiz oranlarının artmasıyla kredi kullanım oranı oldukça düştü. Şubat ayının üçüncü haftasında ise bankalardan indirim haberleri gelmeye başladı. Bu alanda ilk adım atan bankalardan arasında Vakıfbank, İNG Bank gibi bankalar yer aldı.

Vakıfbank resmi sitesinden ilan ettiği duyuru ile daha önceden yüzde 1.40 bandından sağladığı sıfır konut kredisini ikinci eller için de uygulamaya başladı. Banka daha sonra yaptığı açıklamasında ise konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1.34 bandına çektiğini duyurdu.

Vakıfbank'ın ardından ise bir kredi faiz indirim haberi de İNG Bank'tan geldi. İNG Bank yüzde 1.39 faiz oranıyla sağladığı konut kredisini yüzde 1.36'ya ardından ise yüzde 1.35 bandına çekti. Aynı şekilde Akbank'ta müşterilerine bir miktar faiz indirimi uyguladığını duyurdu.

BİR FAİZ İNDİRİMİ HABERİ DE TEB'DEN GELDİ

Kamu bankaları ile özel bankalardan üst üste gelen bu faiz indirimi haberlerinin ardından bir duyuru da Türkiye Ekonomi Bankası'nın sitesinden yayımlandı. Banka daha önceki süreçte yüzde 1.40 bandından daha yukarıda uyguladığı konut kredisi faiz oranlarını bu seviyenin altına düşürdü. Şubat ayının son haftasından itibaren TEB'den konut kredisi kullanarak ev alacak olan müşteriler için banka yüzde 1.38 faiz oranı uygulayacak.

TEB ÖDEME AVANTAJLARI

TEB müşterilerinin kredi kullanımlarında sağladığı esnek ödeme seçenekleri ile dikkat çeken bankalardan birisi. Konut kredisinde de çeşitli kredi ödeme planı sunan banka, müşterilerinin aylık gelir durumlarına göre planlama yapıyor. TEB tarafından sağlanan konut kredisi kampanyasında artan, azalan, geç anapara ödemeli, indirimli taksit ödeme seçenekleri yer alıyor. Müşteriler ödeme planlarını 120 aya kadar vadelendirebilirler.

KONUT KREDİSİ KULLANIMLARINDA ÖDENECEK PEŞİNAT ORANI

Konut kredisi kullanarak ev alacaklar için bankalar belli bir oranda kredi sağlarlar. Bu oranın dışında kalan ödemeler ise peşin olarak ödenir. TEB müşterilerinin ev alımlarında ekspertiz raporunda yer alan değerin yüzde 80'i oranında kredi sağlıyor. Müşteriler evin değerinin yüzde 20'si kadar peşinat ödeyip geri kalan tutarı TEB'den konut kredisi olarak kullanabilirler.
Yorumlar (0)