ING Bank Konut Kredisi Faiz Oranı 0.89 Seviyesine Çekildi!

Bankaların konut kredisi faiz oranları hızla düşmeye devam ederken Bu hafta içerisinde ING Bank ikinci kez konut kredisi faiz indirimi yaptığını duyurdu. Yapılan indirimin ardından ING Bank konut kredisi faiz oranı yüzde 0.89 olarak uygulanmaya başlandı. En uygun konut kredisi faiz oranı ise sıfır konutlarda yüzde 0.79 ve ikinci el konutlarda yüzde 0.86 olarak uygulanmaya devam ediyor. Detaylar haberimizde...

ING Bank Konut Kredisi Faiz Oranı 0.89 Seviyesine Çekildi!

Bankaların kredi faiz oranlarında yaşanan düşüş hızlanarak devam ediyor. 

Özellikle de hem ipotekli krediler arasında yer alması hem de vatandaşların ev borcunu ödemekte daha dikkatli davranması nedeni ile bankalar tarafından garanti görülen konut kredisi paketinde daha hızlı bir faiz indirimi yaşanıyor. 

ING BANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE 0.93 SEVİYESİNDEN YÜZDE 0.89 SEVİYESİNE ÇEKİLDİ!

Hatırlanacağı üzere ING Bank konut kredisi faiz oranı korana virüsü salgını sonrasında oluşan finansal belirsizlik ortamında yüzde 0.99 seviyesine çekildi. 

Ardından Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından açıklanan banka rasyosu müdahalesi sonrasında ING Bank'ta faiz indiren bankalar arasına katılmış ve konut kredisi faiz oranını yüzde 0.93 seviyesine çekmişti. 

Banka Mayıs ayına da konut kredisi faiz indirimi ile başladı. ING Bank konut kredisi faiz oranı yüzde 0.89 olarak güncellendi. Bu sayede faiz oranı virüs salgını öncesi seviyeye tekrar dönmüş oldu. 

ING BANK KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU İNTERNETTEN YAPILABİLİYOR!

Korana virüs salgını nedeni ile konut kredisi başvurusu yapmak isteyen kişilere şubeye gitmeden kredi kullanma imkanı sundu. 

Konut kredisi başvurusu için internetten online kredi başvurusu yapılabilecek. Konut almak isteyen kişilerin kredi ön onayı almaları durumunda ardından konut kredisi başvuru evrakları arasında yer alan kimlik belgesi, aylık gelir belgesi ve satın alınmak istenen evin tapusunun fotokopisi ile banka şubesini ziyaret ederek evraklarını teslim etmeleri gerekiyor. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)