İNG Bank Konut Kredisi Faizlerini İndirdi! 150 Bin TL Kredi Ödeme Planı

Kredi kullanarak ev alacaklar için yeni bir faiz indirimi haberi geldi. İNG Bank gün içerisinde resmi sitesinde yaptığı değişiklik ile daha önceden ilan ettiği konut kredisi faiz oranlarını değiştirdi.

İNG Bank Konut Kredisi Faizlerini İndirdi! 150 Bin TL Kredi Ödeme Planı
Kredi kullanarak ev alacaklar için yeni bir faiz indirimi haberi geldi. İNG Bank gün içerisinde resmi sitesinde yaptığı değişiklik ile daha önceden ilan ettiği konut kredisi faiz oranlarını değiştirdi. Daha önceden aylık yüzde 1.40 bandının üzerinden kredi sağlayan banka bu oranını bu seviyenin altına indirdi.

İNG Bank konut kredisi faiz oranı, bankanın kredi kullanım şartları, konut kredisi ile ev alacaklar için limit hesabı ile kredi kullanım aşamasına ilişkin tüm ayrıntılar sizlerle.

İNG BANK'TAN KONUT KREDİSİ FAİZ İNDİRİMİ

Konut kredisi ile ev alacaklar için İNG Bank müşterilerine kısa süre öncesine kadar yüzde 1.44 faiz oranı uyguluyordu. Banka konut kredisinde yapmış olduğu faiz indirimi ile bu oranı yüzde 1.35 seviyesine çekti. Şuanda bu faiz oranıyla birçok bankadan daha düşük maliyetle kredi sağlayan İNG Bank, müşterilerine özel ödeme seçenekleri de sunuyor. Vakıfbank'ın özel şartlarla sağladığı son kampanyanın hemen ardından en uygun kredi oranlarından birini sağlayan İNG Bank'ın bu kredi maliyeti yıllık yüzde 17.97 seviyesinde yer alıyor. Aylık yüzde 1.35'lik faiz oranı İNG Bank ile birlikte Akbank tarafından da sağlanıyor.

150.000 TL KREDİ KULLANIMINDA OLUŞAN ÖDEME PLANI

Ev almak için 150 bin TL konut kredisi kullanacak olan bir müşteri, İNG Bank'ın yüzde 1.35'lik faiz oranı ve 120 ay vade olanağından faydalanırsa ödemelerini aşağıda yer alan tabloya göre yapar.İNG Bank'tan yıllık 17.76 maliyetle konut kredisi kullanırsanız 150 bin TL krediyi 10 yılda 303 bin 771 TL olarak ödersiniz. Ödemeler aylık 2 bin 531 TL taksitle yapılır. Müşteriler kredi ödemelerinde 750 TL tahsis ücreti öderler. İNG Bank tahsis ücreti dışında ipotek tesis ücreti, ekspertiz ücreti ve sigorta masrafı ödemesi yaparlar.

NE KADAR KREDİ KULLANABİLİRİM?

Ev almak için müşteriler, alacakları evin ekspertiz raporunda yer alan tutara göre kredi kullanabilirler. Bankalar müşterilerinin alacakları evin değerinin yüzde 80'i oranında kredi olanağı sunuyorlar. Örneğin 300 bin TL'lik bir ev için 240 bin TL konut kredisi kullanılabilinir. Ancak müşterilerin kredi puanlarının, aylık gelirlerinin kredi geri ödemeleri için uygun olması gerekiyor. Vatandaşlar konut kredisi kullanımlarında aylık gelirlerinin yüzde 70'ini konut kredisi taksiti olarak ödeyebilirler.

Emlak365.com
Yorumlar (0)