İş Bankası 6 Ay Ertelemeli Konut Kredisi Kampanyasını Duyurdu

Bankalar konut kredisi faiz oranlarını hızla güncelleyerek artırmaya devam ederken İş Bankası’ndan müşterilerine avantajlı konut kredisi kampanyası duyuruldu.

İş Bankası 6 Ay Ertelemeli Konut Kredisi Kampanyasını Duyurdu

Bankalar konut kredisi faiz oranlarını hızla güncelleyerek artırmaya devam ederken İş Bankası’ndan müşterilerine avantajlı konut kredisi kampanyası duyuruldu. Ev sahibi olmak isteyenler İş Bankası konut kredisini şimdi alıp Mayıs 2021’de ödemeye başlayacak.

Ev sahibi olma hayalini kuranlar için dev bir kampanyaya imza atan İş Bankası, 6 ay ertelemeli konut kredisi desteği ile bankacılık sektöründe dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Uygun koşullar altında kendi evine sahip olmak isteyenler için başlatılan bu kampanyaya başvuru koşulları ve İş Bankası konut kredisinde uygulanan güncel faiz oranları hakkında detaylı bilgiler haberimizde yer alıyor.Koronavirüs salgını nedeniyle ülke ekonomisinde yaşanan dalgalanma, konut sektörünü de etkilemiş durumda. Hayallerindeki eve sahip olabilmek için konut kredisi çekmek isteyen fakat mevcut ekonomik durumda çekince yaşayan kişilere cazip avantajlar İş Bankası’ndan geldi. İş Bankası resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuru ile konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere özel 6 ay ertelemeli konut kredisi kampanyası başlatıldı.Sağlanan bu kredi desteğinden yararlanan kişiler, ihtiyaç duydukları finansmanı çekerek satın almak istedikleri eve hemen kavuşurken, kredi geri ödemelerine ise 6 ay sonra başlayabiliyorlar.İş Bankası Konut Kredisi Güncel Faiz OranıHayallerindeki eve sahip olabilmek için bankalardan konut kredisi çekmek isteyenler, kamu ve özel bankaların sundukları konut kredisi faiz oranlarını yakından takip ediyor. İş Bankası konut kredisi çekmek isteyen müşterilerine yüzde 1.35 güncel faiz oranı üzerinden finansman desteği sunacağını açıkladı. İş Bankası konut kredisi oranları da Merkez Bankası’nın PPK toplantısında 475 baz puan faiz artırımı yapmasının ardından yükselişe geçmişti. Bu nedenle İş Bankası’ndan 6 ay ertelemeli konut kredisi kullanmak isteyen müşterilerin de ödeyecekleri faiz yükü artmış oldu.İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama6 ay ertelemeli şekilde verilen İş Bankası konut kredisi çekmek isteyen kişiler, banka şubelerine başvurarak hesaplama işlemini erteleme opsiyonuyla gerçekleştirebiliyor. İş Bankası 120 ay vade seçeneği ile 6 ay ertelemeli konut kredisinde, 100 bin TL kredi kullanan kişi, en az 8 bin 145 TL’lik aylık taksitlerle kredisini geri ödeyebiliyor.


Yorumlar (0)