İş Bankası Ev Sahibi Yapacak: 6 Ay Ertelemeli Şimdi Al Kasım 2021'de Öde Konut Kredisi Kampanyası!

Bankaların ertelemeli kredi kampanyaları yakından takip edilirken İş Bankası konut kredisi paketinde sunmuş olduğu 6 ay ertelemeli kredi kampanyası ile rakiplerini geride bırakmayı başardı. 6 ay ertelemeli konut kredisi veren İş Bankası kredi kampanyası detayları haberimizde!

İş Bankası Ev Sahibi Yapacak: 6 Ay Ertelemeli Şimdi Al Kasım 2021'de  Öde Konut Kredisi Kampanyası!

Ev sahibi olmak isteyen kişiler bir yandan yükselen konut fiyatları bir yandan da konut kredisi faiz oranları nedeni ile zorlanmaya devam ederken İş Bankası 6 ay ertelemeli konut kredisi kampanyası ile öne çıktı. 

İş Bankası tarafından başlatılan 6 ay ertelemeli konut kredisi desteği ile evini bugün alarak oturmaya başlayan kişilere ilk taksit ödemesine 6 ay sonra başlama imkanı sunuldu. İlk taksit ödemesinin 6 ay ertelenmesi pandemi nedeni ile yaşanan ekonomik dalgalanmada büyük avantaj sağladı. 

İŞ BANKASI 6 AY ERTELEMELİ KONUT KREDİSİ KAMPANYASI! 

Başlatılan kampanya kapsamında ilk ödeme 6 ay boyunca ertelenirken kredi kampanyasında öne çıkan tek dezavantaj ise 6 ay sonra toplu ödeme yapılması olarak dikkat çekti. Düzenlenen kampanyadan yararlanarak 6 ay ertelemeli 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi kullanan bir kişinin kredi vadesi geldiğinde ödenmesi istenen kredi tutarı 8 bin 845 TL olarak hesaplandı. 

İş Bankası konut kredisi kampanyası için uygulanan kredi faiz oranı yüzde 1,45 olarak ilan edilirken kredi vadesi için de 120 ay seçeneği sunuldu. Gerçekleştirilen kredi başvuruları Konutun tamamlanma oranı, yaşı, metrekaresi, konumu, kat sayısı ve inşaat maliyeti gibi kriterler incelenerek verilmekte olup, yapılan incelemeler sonucunda detaylı bir ekspertiz raporu oluşturulur.

Hazırlanan ekspetriz raporunda kredilendirmeye engel bir husus tespit edilmemişse, sözleşme imzalarının tamamlanmasının ardından kredi kullandırımı için onay verilir. Bankanın avukatı tarafından tapuda yapılan işlemlerde banka adına tapuya ipotek konulmakta olup borcun bitmesi ile ipotek kaldırılmaktadır.

Yorumlar (0)