İş Bankası Konut Kredisi! 2021 Mart Sonu Nisan Başı Kredi Faiz Oranı

İş Bankası aracılığıyla kredi kullanarak ev almak isteyenler için Mart ayının son günleri ile Nisan ayının ilk günlerinde sağlanan kredi faiz oranlarını araştırdık.

İş Bankası Konut Kredisi! 2021 Mart Sonu Nisan Başı Kredi Faiz Oranı
Ev alacaklar için kredi faiz oranları büyük değişim içerisinde. Kamu bankaları konut kredisi ile ev alacaklar için uzun süredir sabit faiz oranlarıyla kredi sağlarken özel bankalarda faizler daha hareketli. Bu dönemde kredi kullanacaklar için İş Bankası'da faiz oranlarını güncelledi.

İş Bankası'nın sağladığı konut kredisi faiz oranları, ödeme planı ve örnek hesaplama ekranı ile bankanın ödeme sürecinde sağladığı ek olanakları tek tek derledik.

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ

İş Bankası konut kredisi faiz oranları değişti. Bankanın web sitesinde yapılan son güncellemenin ardından müşteriler ev almak istediklerinde İş Bankası'na başvuruda bulunduklarında aylık yüzde 1.45 faiz oranıyla kredi kullanabilecekler.

Aylık 1.45 faiz oranıyla konut kredisi kullanacak olan bir müşteri için 10 yıllık ödeme planı kapsamında yıllık maliyet oranı yüzde 19.40 seviyesinde olacak.

Örneğin bankadan bu faiz oranları ve maliyet tablosuyla 100.000 TL konut kredisi kullanacak olan bir müşteri 120 ay vadeli ödeme planı oluşturduğunda, aylık 1763 TL ödeme yapacak. 120 ay vade sonunda 100.000 TL kredi için yapılacak toplam ödeme 213 bin TL seviyesinde olacak.

ÖZEL ÖDEME İMKANLARI

Politika faiz oranlarının yüksek olduğu bu dönemde bankaların kredi faiz oranları da yüksek bantlarda yer alıyor. Bu dönemde ise bankalar müşterilerine esnek ödeme seçenekleri sunuyorlar. İş Bankası'da esnek ödeme seçenekleri sunan bankalardan birisi.

Müşteriler uzun vadeli kredi ödemelerini genellikle her ayın belli bir döneminde eşit taksitlerle ödemek isteseler de banka bunun dışında çeşitli olanaklar sunuyor.

Müşteriler aylık eşit ödeme yerine 2 aylık ödeme periyotu, 3 aylık ödeme periyotu yada 6 aylık ödeme periyotu seçebilirler. İş Bankası ayrıca gelir durumuna göre de esnek ödeme planları oluşturuyor. Bu ödeme planlarında öne çıkan seçenekler ise taksitlerin azalan veya artan olması. Bunun dışında serbest ödemeli seçeneklerde bulunuyor.
Yorumlar (0)