İş Bankası Konut Kredisi! Ev Alacaklara Bahar Fırsatları

Bankaların konut kredisi faiz oranları vatandaşların yakın takibinde. Türkiye'de her daim canlı kalan konut talebi dolayısıyla bankaların faiz oranları, ödeme seçenekleri ve güncel kampanyaları yakından araştırılıyor.

İş Bankası Konut Kredisi! Ev Alacaklara Bahar Fırsatları
Bankaların konut kredisi faiz oranları vatandaşların yakın takibinde. Türkiye'de her daim canlı kalan konut talebi dolayısıyla bankaların faiz oranları, ödeme seçenekleri ve güncel kampanyaları yakından araştırılıyor. Bu kapsamda emlak365.com olarak bizlerde İş Bankası konut kredisi olanaklarını inceledik.

Mart ayının gelmesi, bahar döneminin başlamasıyla birlikte İş Bankası'ndan kredi kullanarak ev alacaklar için sunulan tüm kredi özellikleri haberimizde.

EV ALMAK İŞ BANKASI'NDAN NE KADAR KREDİ ÇEKEBİLİRİM?

Krediyle ev almak isteyenler için İş Bankası'nın kredi kullanım oranı oldukça önemli. Özellikle düşük peşinat ödeyerek ev almak isteyenler bankanın yüzde 80 oranıyla mı yoksa yüzde 90 oranla mı kredi sağladığını araştırıyorlar. İş Bankası müşterilerinin konut kredisi taleplerini alacakları evin ekspertiz raporunda bildirilen değerinin yüzde 80'i oranında kredi sağlayarak karşılıyor.

* Ekspertiz değeri 150 bin TL olan bir ev için ödenecek peşinat tutarı 30 bin TL olacak.

* Evin değeri 250 bin TL ile müşteriler 50 bin TL peşinat ödeyerek ev sahibi olabilecekler.

* Konutun ekspertiz raporunda yer alan değeri 350 bin TL ise ödenecek peşinat tutarı 70 bin TL, kullanılabilecek konut kredisi değeri ise 280 bin TL olacak.

Konut kredisi kullanımlarında banka tarafından sağlanan kredi limitinde ayrıca müşterilerin gelir durumları da önemli bir etmen. Müşteriler aylık gelirlerinin yüzde 70'ini konut kredisi taksiti olarak ödeyebilecekler. Ödeme süreci ise en fazla 120 ay olacak.

KONUT KREDİSİ ÖDEME TÜRLERİ

İş Bankası müşterilerine farklı ödeme planlarıyla konut kredisi seçenekleri sağlıyor. Bu planlara göre müşteriler kredi faizinin bir kısmının katkı payı olarak ödenmesi halinde indirimli ev kredisi kullanabilirler. Bir diğer şeçenek ise eşit tutarda anapara ödemesi yaparak toplamda ödenecek faizin azaltılabileceği Eşit Anapara Ödemeli Ev Kredisi. Bunların dışında artan ve azalan ödemeli ev kredisi ile ödemelerin belirli aylarda toplu halde yapılmasına olanak sağlayan Balon Ödemeli Ev Kredisi seçenekleri bulunuyor.

İŞ BANKASI'NIN 120 AY VADELİ KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI

Ev alacak olan vatandaşlar için en önemli kredi özelliği, faiz oranlarıdır. Müşteriler kullanacakları kredinin en düşük faiz oranıyla sağlanmasını talep ederler. Ancak mart 2021 döneminde konut kredisi faiz oranları belli bir seviyenin üzerinde yer alıyor.

100.000 TL için Ödeme Planıİş Bankası müşterilerine Mart 2021 döneminde bahar fırsatları kapsamında aylık yüzde 1.40 faiz oranıyla konut kredisi sağlıyor. Kullanılabilecek maksimum kredi limiti alınacak evin değerinin yüzde 80'i kadar olup kredi geri ödemeleri en fazla 120 ay vade ile yapılıyor.
Yorumlar (0)