İş Bankası Konut Kredisi Kampanyası: 0.98 Faizle 120 Ay Vadeli Kredi Desteği!

Ev satın almak isteyen kişilere yönelik olarak İş Bankası özel konut kredisi kampanyası başlattı.

İş Bankası Konut Kredisi Kampanyası: 0.98 Faizle 120 Ay Vadeli Kredi Desteği!
Ev satın almak isteyen kişilere yönelik olarak İş Bankası özel konut kredisi kampanyası başlattı. Sıfır konut sahibi olmak isteyenlere yönelik başlatılan kampanya kapsamında anlaşmalı konut projeleri kapsamında 0.98 faizle konut kredisi desteği verilecek!

Ev sahibi olmak istiyorum diyen kişiler için konut kredisi faiz oranları giderek yükselmeye devam ederken bu nedenle konut kredisi kampanyaları da yakından takip edilmeye devam ediyor. Bu kampanyalardan biri de İş Bankası tarafından başlatıldı. İş Bankası sıfır konut almak isteyen kişilere yönelik olarak 0.98 faizle konut kredisi desteği vereceğini duyurdu.

İŞ BANKASI ANLAŞMALI KONUT PROJELERİ İLE SIFIR KONUT ALANLARA YÜZDE 0.98 FAİZ ORANI İLE KONUT KREDİSİ DESTEĞİ VERİLECEK! 

İş Bankası tarafından yapılan güncelleme ile sıfır konut almak için İş Bankası anlaşmalı konut projeleri üzerinden alımda bulunmaları durumunda yüzde 0.98 faizle konut kredisi kullanma imkanı elde edecek. Hatırlanacağı üzere daha önce İş Bankası tarafından bu oran yüzde 0.78 olarak uygulanıyordu. Yapılan son güncelleme ile söz konusu oran yüzde 0.98 seviyesine yükseltilmiş oldu.

Düzenlenen kampanya kapsamında 600 bin liraya kadar olan anlaşmalı konut projeleri üzerinden satılan sıfır konutlar için 120 ay vadeli olmak üzere yüzde 0.98 faiz oranı ile konut kredisi desteği sağlanacak.

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

İş Bankası ev kredisi başvuruları İş Bankası şubeleri, anlaşmalı konut projeleri satış ofisleri ve İş Bankası mobil şube uygulaması üzerinden yapılabilecek. Söz konusu faiz oranı sadece İş Bankası ile anlaşmalı olan illerde yer alan konut projeleri ile satışa sunulan evler için geçerli olacak.

KONUT KREDİSİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR, KREDİ ÇEKİLEREK EV NASIL SATIN ALINIR?

Satın alınmak istenen konutun tapusu ile beraber yapılan başvuruda kişinin kredi notu ortalaması kredi çekmeye uygun bulunursa kredi başvurusuna ön onay verilir ve ekspertiz süreci başlatılır. Konut kredisi ekspertiz işlemi ile konutun gerçek değeri belirlenir. Konutun krediye uygun olduğu onaylanırsa süreç ilerler ve kredi kullandırma işlemi başlanır. En erken 3, en geç 10 gün içerisinde kredi kullandırım işlemleri tamamlanarak tapu işlemi gerçekleştirilerek konut kredisi ödemesi yapılır.

Emlak365.com
Yorumlar (0)