İş Bankası, Ziraat Bankası, Halkbank! 220 Bin TL Konut Kredisi Ödeme Planı

Konut kredisi ile ev alacaklar için farklı bankaların sundukları kredi olanaklarını 220 bin TL konut kredisi üzerinden hesapladık. İşte bankaların Nisan 2021 dönemi bahar kampanyaları kapsamında sunduğu olanaklar.

İş Bankası, Ziraat Bankası, Halkbank! 220 Bin TL Konut Kredisi Ödeme Planı
Türkiye'nin dört bir yanında şubesi olan 3 bankanın konut kredisi olanakları yakından takip ediliyor. Nisan 2021 döneminde ev almak isteyen ve ev hayalleri için kredi kullanmaları gereken vatandaşlar için İş Bankası, Ziraat Bankası, Halkbank'ın kampanyalarını derledik.

120 ay vadeli konut kredisi kullanımlarında sunulan faiz oranları, en yüksek kredi limiti ve örnek ödeme tabloları sizlerle.

NİSAN 2021 KONUT KREDİSİ FAİZLERİ

Ev alacaklar için bankaların konut kredisi maliyetleri yüksek seviyelerde yer alıyor. Bazı bankaların çeşitli kredi kampanyaları bulunuyor olsa da yıllık maliyet oranları yüzde 17.00 seviyesinin üzerinde. Bu rakam çoğu özel bankada yıllık yüzde 20.00 bandının yukarında yer alıyor.

Bu kapsamda ev düşük faiz oranlı konut kredisi için araştırmada olan vatandaşlar İş Bankası, Ziraat Bankası, Halkbank'ın oranlarını merak ediyorlar. Bu üç banka müşterilerine 120 ay vadeli konut kredisi sağlıyor. Bankaların güncel oranları ise şu şekilde;

İş Bankası, Ziraat Bankası, Halkbank Kredi Faiz Oranları

120 ay vadeli Ziraat Bankası konut kredisi Nisan ayı, aylık faiz oranı yüzde 1.38

120 ay vadeli Halk Bankası konut kredisi Nisan ayı, aylık faiz oranı yüzde 1.37

120 ay vadeli İş Bankası konut kredisi Nisan ayı, aylık faiz oranı yüzde 1.45

200 BİN TL KREDİ ÖDEME PLANI

Bu üç bankadan konut kredisi kullanarak ev almak isteyenler için 220 bin TL için ödeme planını hesapladık.HANGİ BANKA KAÇ TL KREDİ VERİYOR?

Bankaların kredi limitleri yüzde 80 ve yüzde 90 olarak değişiyor. İş Bankası konut kredisi ile ev alacak olan müşterilerine alacakları evin ekspertiz değerinin yüzde 80'ini oranında konut kredisi imkanı sunuyor. Ziraat Bankası ve Halkbank ise alınacak evin değerinin yüzde 90'ına kadar konut kredisi sağlıyorlar.
Yorumlar (0)