İş Bankası'ndan Şimdi Al Ekim'de Öde Konut Kredisi!

Türkiye'nin en büyük özel bankaları arasında yer alan İş Bankası ev almak isteyen müşterilerine 6 ay ertelemeli konut kredisi kullanma imkanı sundu. Şimdi al Ekim 2021'de öde konut kredisi kampanyası detayları haberimizde!

İş Bankası'ndan Şimdi Al Ekim'de Öde Konut Kredisi!
Bankaların konut kredisi faiz oranları giderek yükselmeye devam ederken ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar ertelemeli konut kredisi çekmeyi tercih ediyorlar.

Özellikle de konut satış rakamlarının dibe vurması ile beraber gerileyen konut fiyatlarını değerlendirmek isteyen kişilere yönelik olarak başlatılan kampanya kapsamında İş Bankası 6 ay ertelemeli konut kredisi desteği sağlayacak.

İŞ BANKASI 6 AY ERTELEMELİ KONUT KREDİSİ DESTEĞİ

Türkiye'nin en çok kredi veren bankaları arasında yer alan İş Bankası konut kredisi kampanyası kapsamında 6 ay ertelemeli kredi kullanma imkanı sunuldu.

Bu kapsamda Nisan ayında kredi çeken kişiler ödemelerine 6 ay erteleme hakkından yararlanarak Ekim ayında başlayacaklar.Düzenlenen kampanya kapsamında 6 aya kadar ertelemeli konut kredisi desteği sağlanırken ev sahibi olmak isteyen kişilere uygulanan konut kredisi faiz oranı rakamı ise yüzde 1.45 seviyesine çekildi.

Ancak ne yazık ki kamu bankaları tarafından 1 sene ertelemeli olarak verilen kredi paketinde olduğu gibi ertelenen taksit tutarları kredi vadesine yayılmadı. Ertelemeli kredi kullanan kişilerin ilk taksit ödemesinde toplu para tutarı yatırması gerekecek. Örneğin 6 ay ertelemeli 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi çeken kişilerin birinci taksit ödemesi 8 bin 845 lira olarak gerçekleşecek.

Erteleme yapmadan konut kredisi çeken kişilerin aylık taksit ödemesi ise 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi ödemesi bin 763 lira olarak yapılacak. İş Bankası konut kredisi faiz oranı aylık yüzde 1.45 olarak uygulanırken sigortalı konut kredisi paketinde ev sahibi olmak isteyenlere avantajlı kredi çekme imkanı sunulacak.
Yorumlar (0)