Kampanyalı Konut Kredisi Faiz Oranları Yeniden Yükseldi! En Düşük Faizli Transfer Kredileri

Konut kredisinde yapılandırma için devlet bankalarından bir hamle bekleyen vatandaşlar için beklenen hamle gelmedi. Bununla birlikte bu bankalar ikinci elde faiz artırımı yaptılar. Peki devlet bankalarından umudu kesen vatandaşlar en uygun hangi bankadan transfer kredisi kullanabilir?

Kampanyalı Konut Kredisi Faiz Oranları Yeniden Yükseldi! En Düşük Faizli Transfer Kredileri

Kampanyalı konut kredisi faiz oranları yüzde 0.74 olarak uygulanıyordu. Ziraat Bankası Halkbank ve Vakıfbank bu faiz oranını Kurban Bayramı'ndan hemen önce yükselttiler. 

Temmuz ayının son günlerinde yüzde 0.79 seviyesine yükseltilen faiz oranlarına bir faiz artırımı daha geldi. Devlet bankaları avantajlı konut kredisi faiz oranlarını güncelleyerek bundan sonraki dönemde faizlerin yüzde 0.79 yerine 0.87 olarak uygulanacağını açıkladılar. 

EN DÜŞÜK FAİZLİ TRANSFER KREDİLERİ

Ziraat Bankası, halkbank ve Vakıfbank tarafından sağlanan konut kredisi faiz oranlarının artmasının ardından ise borç yapılandırma kredisi faiz oranlarında son durum merak ediliyor. 

Borç transferi faiz oranlarında en düşük faiz oranı halen İNG Bank'ta bulunuyor. İNG Bank yüzde 0.79 faiz oranıyla borç transferi yaparken QNB Finansbank için kredi faiz oranı yüzde 0.84 olarak belirlenedi. Ancak hem QNB Finansbank hemde İNG Bank müşterilerinin yüksek kredi puanı olması durumunda transfer kredisi sağlıyor. Kredi puanınız düşük ise daha yüksek orandan kredi kullanabilirsiniz. 

Bunun dışında normalleşme döneminde borç yapılandırması alanında en dikkat çeken bankalardan birisi de İş Bankası. Vatandaşlar İş Bankası üzerinden borç transferi gerçekleştirebilir ve konut kredisif aiz oranlarını düşürebilirler. 

Bunun dışında borç transferi sağlayan bankalardan bir tanesi de Denizbank ve Garanti BBVA. Denizbank emekli müşterilerine özel transfer kredisi sağlarken Garanti BBVA ise 60 ay vade ile transfer sağlıyor. Faiz oranları kişiye göre belirleniyor.

Emlak365.com

Yorumlar (0)