Kamu Bankaları Konut Kredisi Kampanyaları! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank 250 Bin TL Konut Kredisi Taksit Hesaplama

Yeni bir ev satın almak isteyen vatandaşlar ihtiyaç duydukları konut finansmanı için arayışlarını sürdürüyorlar. En çok kullanılan yöntem olan konut kredisi için ise kamu bankalarından bilgi edinmek isteniyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank konut kredisi faiz oranları yüzde kaç oldu?

Kamu Bankaları Konut Kredisi Kampanyaları! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank 250 Bin TL Konut Kredisi Taksit Hesaplama

Türkiye'de konut fiyatlarının artış eğilimi yeni bir konut satın almak isteyen vatandaşları hızlı hareket etmek zorunda bırakmaya devam ediyor. Fiyatların daha da fazla artmasını beklemeden hemen konut satın almak isteyen vatandaşlar birikimlerinin üzerine ekleyecekleri konut finansmanını elde etmek için şartlarını zorlamaya devam ediyorlar. 

Birikimlerini bir araya getiren vatandaşlar konut satın almak için eksik kalan tutarı da bankaların konut kredisi kampanyalarını kullanarak temin ediyorlar. Konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşların tercihleri ise genellikle kamu bankaları oluyor. Bu nedenle internette en çok konut kredisi kampanyası aramaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'a ait oluyor. Daha uygun faiz imkanı tanımaları konut kredilerinde kamu bankalarını özel bankalara nazaran bir adım öne çıkarıyor. 

Kamu bankaları konut kredisi kullandırımında müşterilerine farklı avantajlar sağlıyorlar. Her banka esnek ödeme yöntemini müşterilerine sunarken müşterilerin bütçelerini zorlamayan ödeme planlarını kredi kullandırımıu sırasında teklif olarak iletiyor. Dileyen müşteriler standart bir şekilde aylık eşit taksitli ödeme yaparken dileyen müşteriler de esnek bir taksit planlaması yapabiliyor. Bu şekilde müşteriler kolayca konut kredisi geri ödemelerini yaparak konut sahibi olabiliyorlar.

HALKBANK 250 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET TABLOSU

Konut kredisi kullanmak için tercihlerini Halkbank'tan yana kullanan müşterilere banka tarafından yalık yüzde 1,38 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler vade boyunca her ay 4.275 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade sonunda ise müşterilerin 250 Bin TL konut kredisi karşılığında yaptıkları toplam geri ödeme 513.058 TL oluyor.

ZİRAAT BANKASI 250 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

Konut kredisi başvurusunu Ziraat Bankası'na yapan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,37 kredi faizi uygulanıyor. Bu faiz ile 120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 4.256 TL kredi taksiti ödüyorlar. 120 ay boyunca devam eden bu kredi geri ödemeleri sonucunda vatandaşlar ev sahibi oluyorlar.

VAKIFBANK 250 BİN TL KONUT KREDİSİ AYLIK TAKSİTİ NE KADAR?

Kamu bankaları içerisinde konut kredisi için en düşük faiz uygulayan banka Vakıfbank olmaya devam ediyor. Vakıfbank'tan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,32 kredi faizi uygulanıyor. Bu şartlarda 120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 4.162 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade sonunda yapılan toplam geri ödeme tutarı ise 499.551 TL oluyor. 

Yorumlar (0)