Kamu Bankalarından Son Dakika Sürpriz Kredi Hamlesi: Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranı Düştü!

Kamu bankaları 1 sene ertelemeli 0.64 konut kredisi kampanyası için dün ani bir karar almış ve kampanyayı sonlandırmıştı. Biten kampanya sonrası yeni bir faiz güncellemesi daha geldi ve konut kredisi paketinde uygulanan konut kredisi faiz oranı sürpriz bir şekilde düşürüldü. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi faiz oranı yüzde kaç oldu, ev almak isteyenler için en uygun konut kredisi veren banka hangisi, en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde kaç oldu, Zirat Bankası konut kredisi yapılandırma yapacak mı, eski kredilere faiz indirimi olacak mı, konut kredisi yapılandırması var mı, son durum ne? 8 Ağustos 2020 tarihi itibari ile kredi çekerek ev sahibi olmak isteyenler için en uygun kredi veren banka hangisi?

Kamu Bankalarından Son Dakika Sürpriz Kredi Hamlesi: Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranı Düştü!

Dün piyasalarda yaşanan kur şoku ve başlayan yangının söndürülmesi için Merkez Bankası peş peşe müdahalelerde bulunmuş, örtülü faiz indirimi ile rakam yükselmişti. 

Yine piyasa yapıcı bankalara sağlalan ucuz likidite kaynaklarının kesileceği ilan edilmişti. Yaşanan gelişmeler sonrasında kamu bankaları ani bir karar alarak ucuz kredi kampanyasını sona erdirmişti. 

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE 0.87 OLDU! 

Yapılan güncelleme sonrasında kamu bankaları faiz oranlarını yükseltmişti. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 0.92 seviyesinden yüzde 1.12 seviyesine çıkarıldı. 

Ziraat Bankası taşıt kredisi faiz oranı ise yüzde 0.82 seviyesinden yüzde 1,17 seviyesine çekildi. 

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı ise normal paketlerde yüzde 0.94 seviyesinden yapılan indirim ile yüzde 0.87 seviyesine çekildi. Yani normal konut kredisi paketinde kredi faiz oranı için indirime gidildi. 

180 ay vadeli konut kredisi kullanmak isteyen kişiler için ise konut kredisi faiz oranı yüzde 0.99 olarak revize edildi. 

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI DÜŞTÜ, KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMA OLACAK MI, ESKİ KREDİLERE FAİZ İNDİRİMİ VAR MI, YÜKSEK FAİZLE KREDİ ÇEKENLERE KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMASI VAR MI?

Yapılan faiz indirimi sonrasında vatandaşın konut kredisi yapılandırma umudu oluştu. 

Çünkü daha önce kamu bankaları yapılan işlemlerin konut kredisi kampanyası olduğunu ve genel faizlerde bir indirim olmadığı yönünde yanıtlıyordu. Ancak şu anda yapılan genel paketlerde konut kredisi faiz indirimi olarak kayıtlara geçti. 

Hatırlanacağı üzere kamu bankaları en son yüzde 0.99 faiz oranı üzerinden konut kredisi yapılandırması yapmıştı. Şu anda gelen ilk bilgiler konut kredisi yapılandırma ekranı için başvuruların alınmadığı yönünde. Kamu bankaları yüzde 0.87 faiz oranı ile konut kredisi yapılandırma yaparsa 120 ay vadeli 100 bin liralık konut kredisinde vatandaşın karı aylık taksit tutarında 81,79 lira ve 120 ay vadede toplam geri ödeme rakamı için ise 9 bin 814 lira olarak gerçekleşecek. Daha yüksek tutarlı kredilerde avantaj artacak. 

VAKIFBANK SARI PANJUR AVANTAJLI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI BAŞLATTI! 

Yapılan güncelleme sonrasında Vakıfbank ise müşterilerine SarıPanjur Hesaplı Konut Kredisi kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında Ankara, İstanbul ve İzmir'de yaşayan kişiler için 500 bin liraya kadar, diğer iller için ise 300 bin liraya kadar 120 aya kadar olan vadeli konut kredisi paketinde yüzde 0,87 oranı ile kredi desteği sağlanacak. 

HALKBANK HESAPLI EVİM KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI DÜŞTÜ, 3 AY ERTELEMELİ KONUT KREDİSİ KULLANMA İMKANI SUNULDU! 

Yapılan güncelleme sonrası Halkbank ihtiyaç ve taşıt kredisi faiz oranı yükselirken konut kredisi faiz oranı ise düştü. 

Halkbank hesaplı evim ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 0.94 seviyesinden yüzde 0.87 seviyesine çekti. 

Halk Bankası konut kredisi kampanyası için yapmış olduğu açıklamasında "Bütçenize en uygun vade ve ödeme seçenekleri sunarak, ev sahibi olmanıza imkân tanıyan kredimizdir. Size özel avantajlı faiz oranları sunan paketimiz ile taksit ödemelerinizi ister aylık eşit taksitlerle, isterseniz kendi belirleyeceğiniz tutarlarla yapabilirsiniz" ifadelerine yer vererek 3 ay erteleme yapılacağını duyurdu. 

180 ay vadeli ve yüksek tutarlı kredi çekecek kişiler için ise kredi faiz oranı yüzde 0.99 olarak revize edildi. 

HALKBANK KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMA YAPACAK MI?

Halkbank konut kredisi sayfasında diğer kampanyalarda olduğu gibi "yeni kredi başvuruları için geçerlidir" ibaresi yazılmaması vatandaş için bir umut ışığı doğurdu. Kamu bankalarının oluşan yoğun tepkiler sonrası arada çok büyük bir fark olmadığı için yüzde 0.87 faiz oranı ile yapılandırma başvruularını kabul edebileceği iddiaları dillendirilmeye başlarken Pazartesi günü bankaların işlemlere başlaması ile yapılandırma konusundaki tutumları da belli olacak. 

Emlak365.com

Yorumlar (5)
murat 6 ay önce
eeee artık bunda bir yapılandırma verirler inşAllah.
Ankara 6 ay önce
Biz garibanlara yapılandırma olmaz. Kamu bankaları müteahhitlere ve zenginlere yapılandırma yaparlar.
Tolga Firat 6 ay önce
en azından 6 aylık ödemesiz dönem olsun yani 180 ay için 174+6 şeklinde , yani bizim günahımız ne biz de ev alabilelim
Onur 6 ay önce
Bu kampanya devam etse ne var benim gibi tek maaşlı insanlar insafsız ev sahiplerinden kurtulur medya desteği istiyoruz
Kskli 6 ay önce
Güzel oranlar. Buyuksehirlerde kira orani bu taksitlerden fazla.