Kamu Katılım Bankaları Güncel Ev Finansmanı Kar Payı Oranları! Mart 2021

Kamu katılım bankalarının konut finansmanı oranları, faizsiz bankacılık ile ev almak isteyen müşterilerin yakın takibinde.

Kamu Katılım Bankaları Güncel Ev Finansmanı Kar Payı Oranları! Mart 2021
Kamu katılım bankalarının konut finansmanı oranları, faizsiz bankacılık ile ev almak isteyen müşterilerin yakın takibinde. Satışların düştüğü ve fiyatların bir miktarda olsa indirime girdiği bahar döneminde ev almak isteyenler Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası'nın finansman özelliklerini araştırıyorlar.

Emlak365.com olarak bizlerde bu iki bankanın yeni dönem ev finansmanı kampanyalarını derledik. İşte Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası tarafından ilan edilen ev finansmanı özellikleri.

KAMU KATILIM BANKALARININ EV FİNANSMANI ÖZELLİKLERİ

Kamu katılım bankaları tarafından sağlanan konut finansmanı özelliklerinde ortak olan noktalar olduğu gibi bankaların ayrı ayrı uyguladıkları özelliklerde bulunuyor. Mart 2021 döneminde kullanılabilecek finansman limiti, vade süreci ve ödeme seçenekleri ortak olurken bankaların kar payı oranları farklı uygulanmakta.

Ziraat Katılım Bankası Konut Finansmanı

Ziraat Katılım Bankası müşterilerine sağladığı konut finansmanında ortak oran sunuyor. Müşteriler ister sıfır konut almak istesinler ister ikinci el konut alsınlar Ziraat Katılım Bankası eşit oran sağlıyor. Vade farkı uygulaması da olmayan Ziraat Katılım Bankası konut alımlarında mart ayında yüzde 1.52 kar payı ile finansman sağlıyor.

Vakıf Katılım Bankası Konut Finansmanı

Konut finansmanı kullanımlarında Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası'ndan farklı bir politika izliyor. Sıfır konut alımlarına farklı, ikinci el konut alımlarına farklı finansman sağlayan banka müşterilerine 120 ay avde olanağı sağlıyor. Vakıf Katılım Bankası'nın sıfır konut alımları için sunduğu konut finansmanı kar payı oranı yüzde 1.45 olarak uygulanırken ikinci el ev alacaklar için sağlanan finansman oranı yüzde 1.45 olarak duyuruldu.

NE KADAR KONUT FİNANSMANI KULLANABİLİRİM?

Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası konut finansmanı limiti eşit olarak sağlanıyor. İki kamu bankası da müşterilerinin ev alımlarına yüzde 80 oranla finansman sağlıyor. Müşteriler alacakları ev için gerçekleştirilecek ekspertiz çalışması sonrası belirlenen değerin yüzde 80'ine kadar finansman kullanabilecekler. Bu formül ile müşteriler 250 bin TL'lik bir ev almak istediklerinde kullanacaklar finansman limiti 200 bin TL olacak.

SÜREÇ NASIL İŞLER?

Katılım bankalarından ev almak isteyenler için ilk adım alınacak evin belirlenmesi. Daha sonra bankalara finansman başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar, finansman onayı sonrası banka aracılığıyla evi alabilecekler. Banka müşteri adına evi alıp daha sonra kar payı oranları uygulayarak 120 ay vade ile müşteriye satacak. Finansman başvuruları banka şubelerine yapılacak.
Yorumlar (0)