Kamu Kurumlarının Konut Satışlarından Ev Alacaklara İş Bankası'ndan Lojman Kredisi

Kamu kurumları kendilerine ait olan daireleri satışa çıkarıyorlar. İş Bankası ise bu satışlar ile ev sahibi olmak isteyenlere 120 ay vadeli lojman kredisi sağlıyor.

Kamu Kurumlarının Konut Satışlarından Ev Alacaklara İş Bankası'ndan Lojman Kredisi
Vatandaşların konut alımı tercihlerinin ilk sıralarında artık lojmanlarda yer alıyor. Kurumların kendilerine ait olan konutları herkese açık bir satışa çıkarması ve fiyatların daha uygun olması vatandaşların ilgisini çekiyor. Kamu kurumlarının konut satışlarına olan ilginin artmasıyla da bankalar bu alanda ek ürünler sunuyorlar.

İŞ BANKASI'NDAN LOJMAN KREDİSİ

Bankaların lojman satışları kapsamında sundukları bankacılık ürünlerinin başında lojman kredisi geliyor. Lojman kredisi her banka tarafından sağlanmıyor. Anlaşma imzalanan bankaların sunduğu lojman kredisi ile vatandaşlar ihaleye dahil olduktan sonra kredi kullanabiliyorlar.

Kamu kurumlarından ev alacaklar için kredi sağlayan anlaşmalı bankalardan bir tanesi de İş Bankası.

İş Bankası mülkiyeti devlet birimlerine ait olan dairelerin satışlarına dahil olacak vatandaşların ev almak istemeleri durumunda kredi kullanabileceklerini ilan etti. Banka lojman kredisinin sağlanış amacına, sunulan vade olanaklarına ve krediye dair bilgi verdi.

"Dilerseniz aylık eşit taksitlerle, dilerseniz size özel esnek taksitli ödeme planıyla 120 ay vadeye kadar ev kredinizi kullanabilirsiniz. Ev kredisi ürünlerimize dair detaylara ve kredi koşulları ile ilgili bilgiye isbank. com.tr, 0850 724 0 724 Telefon Şubesi ve tüm İş Bankası şubelerinden ulaşabilirsiniz."

KREDİYLE LOJMAN NASIL ALINIR?

Lojman alım ilanları Basın İlan Kurumu - Resmi İlan Portalı, İl Milli Emlak Müdürlüklerinin internet sitesi veya konut satışı yapacak olan kurumların web sitelerinden ilan edilir. Tüm ilanları görüntülemek isteyenler Resmi İlan Portalı (İlan gov.tr) adresinden duyuruları takip edebilirler.

Yayımlanan duyurular arasından kendilerine uygun konut bulan vatandaşlar öncelikle ihale için başvuruda bulunurlar. Kurumlar ihale tarihini duyuruda ilan ederler ve bu tarihe kadar isteklilerin kurumdan ihale şartnamesi alması gerektiğini duyururlar.

İhale şartnamesi alan vatandaşlar alacakları konut için belirlenen ihale başvuru ücretini ödeyip makbul ile birlikte şartnamede bildirilen tüm evraklarla ihale başvurularını tamamlarlar. Ardından ihaleye katılan vatandaşlar en yüksek teklifi sunmaları durumunda evi almaya hak kazanıyorlar. Evi almaya hak kazanan vatandaşlar daha sonra İş bankası yada anlaşmalı başka bir bankadan konut kredisi, lojman kredisi başvurularını yapıyorlar.

İş Bankası müşterilerine güncel faiz oranlarıyla ve 120 ay vade ile lojman kredisi sağlıyor.
Yorumlar (0)