Katılım Bankalarından Faizsiz Konut Finansmanı Kampanyaları!

Ev sahibi olmak isteyen kişiler bankaların yükselen konut kredisi faiz oranları nedeni ile zorlanmaya devam ederken faizsiz ev sahibi olmak isteyen kişilere katılım bankaları konut finansmanı paketleri ile düşük kar payı oranları ile ev sahibi olma imkanı sunuyor. Katılım bankalarının finansman oranları ile en uygun konut kredisi veren banka hangisi?

Katılım Bankalarından Faizsiz Konut Finansmanı Kampanyaları!

Bankaların kredi faiz oranları yükselişini sürdürürken ne yazık ki yaşanan yükseliş en çok konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişileri olumsuz etkiledi. Konut kredisi paketlerinin hem yüksek tutarlı olması hem de uzun vadeli olması vatandaşın ödediği kredi faizin katlanmasına neden oldu. 

Konut kredisi paketlerinde psikolojik eşik yüzde 0.99 olarak kabul edilirken şu anda en düşük konut kredisi faiz oranı ne yazık ki bu seviyenin oldukça üzerinde yüzde 1.32 seviyesinde bulunuyor. Bankaların konut kredisi faiz oranları rakamlarında yaşanan yükselişin ardından vatandaşlar en yugun kredi veren bankaları araştırmaya devam ediyor. 

KATILIM BANKALARININ KONUT FİNANSMANI KAMPANYALARI İLE EN UYGUN KAR PAYI ORANI YÜZDE 0.69 SEVİYESİNE KADAR ÇEKİLDİ! 

Türkiye'de hizmet veren katılım bankalarının sayıları her geçen gün artmaya devam ederken bu bankalar şu şekilde sıralanıyor: 

Türkiye Finans Katılım Bankası 

Emlak Katılım Bankası 

Ziraat Katılım Bankası

Vakıf Katılım Bankası 

Kuveyt Türk Katılım Bankası 

Albaraka Türk Katılım Bankası 

Katılım bankaları statüleri nedeni ile faizsiz finansman hizmeti sunarken bunun yerine kar payı oranı uygulaması bulunuyor. Bu kapsamda katılım bankaları tarafından ev almak isteyen kişilere şu anda en uygun finansman desteğini Türkiye Finans Katılım Bankası 0.69 kar payı oranı ile banka tarafından satılan gayrimenkullerden almak isteyen kişilere verilen Banka Gayrimenkulu konut finansmanı kampanyası ile uyguluyor. 

Bankaların kredi kampanyası haberlerini takip etmek, son dakika gelişmeleri, ekonomi ve emlak haberlerinden haberdar olmak için:


Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Huawei AppGalerry uygulamamız için TIKLAYINIZ

KATILIM BANKALARININ KONUT FİNANSMANI ORANLARI LİSTESİ MAYIS 2021! EN UYGUN KREDİ HANGİ BANKADA?

Şu anda en uygun konut finansmanı oranı yüzde 0.69 ile Türkiye Finans tarafından verilirken bankanın normal konut finansmanı paketindeki oranı ise yüzde 1.59 duyuruldu. Ziraat Katılım Bankası konut finanması oranı yüzde 1.41 olarak uygulanırken, Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı oranı yüzde 1,54 olarak revize edildi. 

Albaraka Türk Katılım Bankası konut finansmanı oranı ise yüzde 1,61 olarak uygulanırken Emlak Katılım Bankası yeni konut finansmanı oranı ise yüzde 1.49 olarak ilan edildi.

Yorumlar (0)