Katılım Bankalarının İndirimli Ev Finansmanı Kar Payı Oranları! Mart 2021

Kamu katılım bankaları ve özel katılım bankaları müşterilerinin ev alımlarına faizsiz bankacılık işlemleri kapsamında aracılık ediyorlar.

Katılım Bankalarının İndirimli Ev Finansmanı Kar Payı Oranları! Mart 2021
Kamu katılım bankaları ve özel katılım bankaları müşterilerinin ev alımlarına faizsiz bankacılık işlemleri kapsamında aracılık ediyorlar. Kar payı oranıyla konut finansmanı kullanan vatandaşlar faiz ödemeden taksitle ev sahibi olma şansı yakalıyorlar. Bankaların güncel konut finansmanı kar payı oranlarını ve esnek ödeme seçeneklerini sizlerle paylaşıyoruz.

BANKALARIN GÜNCEL KONUT FİNANSMANI KAR PAYI ORANLARI

Bankalar son dönemlerde hem finansman kar payı oranlarında hemde konut kredisi faiz oranlarında indirimlere gittiler. Özellikle taksitle ev almak isteyen ancak faiz ödemek istemeyenler için katılım bankalarının yapmış olduğu kar payı oranı indirimleri oldukça önemli Bu kapsamda Mart 2021 dönemi güncel kar payı oranları banka banka araştırdık. İşte hem kamu katılım bankalarının hemde özel katılım bankalarının güncel kar payı oranlarına ilişkin tüm ayrıntılar.

120 Ay Vadeli 100.000 TL Konut Finansmanı için Katılım Bankalarının Sunduğu Kar Payı Oranları

Kamu katılım bankaları olan Vakıf Katılım Bankası ile Ziraat Katılım Bankası müşterilerinin ev alımlarına yüzde 1.40 kar payı oranının yukarında finansman sağlıyorlar.

Vakıf Katılım Bankası 120 ay vadeli konut finansmanı kar payı yüzde 1.45

Ziraat Katılım Bankası 120 ay vadeli konut finansmanı kar payı yüzde 1.52Özel katılım bankalarında ise bankaların uyguladığı ek özellikler bulunuyor. Bankalar müşterilerine vade farkı ile konut finansmanı sağlıyorlar. Bizler ise 120 ay vadeli ödeme planıyla sunulan oranları aktarıyoruz. Kuveyt Türk Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası konut finansmanı kar payı oranları.

Kuveyt Türk Katılım Bankası mart ayı 10 yıllık ev finansmanı kar payı oranı yüzde 1.54

Albaraka Türk Katılım Bankası mart ayı 10 yıllık ev finansmanı kar payı oranı yüzde 1.55

Türkiye Finans Katılım Bankası mart ayı 10 yıllık ev finansmanı kar payı oranı yüzde 1.50

KONUT FİNANSMANINDA EV ALIM SÜRECİ NASIL İŞLİYOR

Konut finansmanı ile ev alacak olan vatandaşlar, bankalara başvuruda bulunuyorlar. Bankalar müşterilerin alacakları evin değerinin yüzde 80'i ile yüzde 90'ına kadar finansman sağlıyorlar. Bankalar söz konusu evi alıyorlar daha sonra kar payı oranı ekleyerek müşterilere 120 ay vade ile satıyorlar. Müşteriler konut finansmanı ödemelerini aylık eşit taksitlerle veya kendi belirledikleri şekilde ödüyorlar.
Yorumlar (0)