Konut Kredilerinde Hesaplar Değişti! İş Bankası 150 Bin TL Konut Kredisi Taksit Hesaplama!

Ev satın alma hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyenler için İş Bankası tarafından konut kredisi kampanyası düzenlenmeye devam ediliyor. İş Bankası konut kredisi nasıl kullanılır? İş Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde kaçtır? 

Konut Kredilerinde Hesaplar Değişti! İş Bankası 150 Bin TL Konut Kredisi Taksit Hesaplama!

Türkiye'de ev sahibi olmayan vatandaşların en önemli gider kalemini ev kiraları oluşturuyor. Bunun için de her vatandaşın barınabileceği bir konuty satın almak gibi hayali var. Bu hayallerin gerçekleştirilmesi için ise çok ciddi rakamların gözden çıkarılması gerekmektedir. Ancak bir ev satın alırken finansman desteği görmeden bu işlemi yapmak oldukça düşük bir orandır. Bundan dolayı da bankaların konut kredisi kampanyalarına büyük bir ilgi gösterilmektedir. 

Bankalardan konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşların sayısı oldukça fazla olsa da tutarların çok büyük olması nedeniyle adeta kılı kırk yararak bir araştırma yapıldıktan sonra kredi kullanımına karar verilmektedir. Bankalar bu detayı bilfikleri için konut kredisi kampanyalarına farklı avantajlar eklemektedirler. İlgi gören konut kredisi kampanyalarından olan İş Bankası konut kredisi ile müşteriler bazı avantajlara sahip olabilmektedirler.

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanan müşteriler bazı imkanları da avantajlı bir şekilde kendi lehlerine kullanabiliyorlar. 120 aya kadar vade imkanı bulunan konut kredisi kampanyasında müşteriler ödemeleri kendi bütçelerine göre planlayabiliyorlar. İsteyen müşteriler ayda bir, iki ayda bir veya üç ayda bir ödeme seçeneklerini kullanabiliyorlar. 

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ NASIL KULLANILIR

İş Bankası'na konut kredisi başvurus yapanlara hemen bir ön derlerndirme sonucu saniyeler içerisinde gönderiliyor. Bu ön değerlendirmede kredi kullandırımının yapılacağı şube müşterilere iletilir. Müşteriler ilgili şubeye giderek evraklarını teslim ederler. Ardından ise ekspertiz aşaması başlar. Bu aşamada gayrimenkul değerleme uzmanı tarafından satın alınacak olan konutun fiyatı tespit edilir. Bu fiyat üzerinden de kredilendirme yapılır.Bu sürecin sonunda da kredi kullandırımı gerçekleşir. 

İŞ BANKASI 150 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA!

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,41 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler bankaya 10 yıl boyunca her ay 2.599 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade sonunda ise müşterilerin bankaya ödedikleri toplam kredi tutarı 311.924 TL oluyor. 

Yorumlar (0)