Konut Kredisi Çekerek Ev Satın Alacaklar İçin Banka Banka Kredi Faiz Oranları Listesi

Ev sahibi olmak isteyen kişiler bankaların konut kredisi faiz oranlarında indirim müjdesi beklemeye devam ederken Haziran ayı öncesinde bankaların konut kredisi faiz oranlarında son durum da belli oldu. İş Bankası, Garanti, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, ING Bank en uygun kredi hangi bankada, en düşük faiz oranı yüzde kaç?

Konut Kredisi Çekerek Ev Satın Alacaklar İçin Banka Banka Kredi Faiz Oranları Listesi

Bir yandan yükselen konut fiyatarı bir yandan da konut kredisi faiz oranlarında yaşanan yükseliş ne yazık ki ev sahibi olmak isteyen vatandaşların üzerinde büyük bir yük oluştururken ev sahibi olmayı da zorlaştırmıştı. 

Özellikle de konut kredisi faiz oranlarında yaşanan hızlı yükseliş ile artık kredi çekerek ev sahibi olmak imkansız hale gelirken vatandaşlar bankalardan yeni kredi kampanyası beklemeye başlamıştı. Ev sahiib olmak isteyenler için banka banka konut kredsi faiz oranları listesi haberimizde! 

BANKA BANKA KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI LİSTESİ! EN UYGUN KREDİ HANGİ BANKADA?

Merkez Bankası tarafından atılan parasal sıkılaşma adımları sonrasında bankaların kredi faiz oranları da yükselişe geçmişti. 2020 yılının Haziran ayında sıfır konut kredisi faiz oranı yüzde 0.64 seviyesine kadar çekilen konut kredisi faiz oranları ne yazık ki bugün gelinen son noktada en düşük yüzde 1,32 seviyesine ulaşarak iki katına ulaştı. 

Son güncellenen kredi faiz oranları listesinde en uygun kredi veren banka Vakıfbank olurken en düşük konut kredisi faiz oranı rakamı ise yüzde 1,32 olarak revize edildi. Vakıfbank sarı panjur konut kredisi kampanyası faiz oranı yüzde 1,32 olarak revize edilirken Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1,37 oldu. 

Kamu bankaları arasında yer alan Halkbank yüzde 1,38 kredi faiz oranı ile en uygun kredi veren 3. banka olurken özel bankalar arasında ise en uygun konut kredisi veren banka Akbank oldu. Akbank büyük kırmızı ev konut kredisi faiz oranı yüzde 1,39 oldu. 

Yorumlar (0)