Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü! Denizbank Ev Kredisi Faiz İndirimi Yaptı

Bankaların konut kredisi faiz oranları düştü.

Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü! Denizbank Ev Kredisi Faiz İndirimi Yaptı

Bankaların konut kredisi faiz oranları düştü. Konut kredisi haberleri bekleyenler için Denizbank yeni faiz indirimi duyurusu yayımladı. Güncel gelişmeler!

Denizbank konut kredisi faiz oranı için indirim yaptığını duyurdu. Haftanın son konut kredisi faiz indirimi Denizbank tarafından yapılırken yapılan indirimin oranının büyük olması memnuniyet yarattı. Yüksek faizle konut kredisi veren bankalar arasında yer alan Denizbank tarafından yapılan bu indirim bankaların ortalama konut kredisi faiz oranları için ciddi bir gerileme yaratması açısından büyük önem taşıyor. Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranı Düştü!Denizbank konut kredisi faiz oranı için en son 5 Aralık 2018 tarihinde indirim yaptığını açıklamış ve o tarihte yüzde 2,99 olan konut kredisi faiz oranını yüzde 2,29 seviyesine düşürmüştü. Banka 120 ay vadeli konut kredisi için yüzde 2,29 ve 60 ay vadeli konut kredisi içinde yüzde 1,99 faiz oranı ile kredi vermeye başlamıştı. Bugün yapılan yeni güncelleme ile vade ayrımı yapmaksızın tüm kredi başvuruları için oranlarını yüzde 1,69 olarak revize etti. 

Denizbank Konut Kredisi HesaplamaYapılan indirimin ardından Denizbank, en uygun konut kredisi veren bankalar listesinde kendisine İş Bankası konut kredisi faiz oranı olan yüzde 1,72 seviyesinin bir üstünde 12. sırada yer buldu. 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi kullanan kişilerin aylık ödemeleri yapılan indirimin ardından 1.951 liraya geriledi. 

Tüm bankaların güncel kredi oranları ve indirim haberlerinden anında haberdar olmak, inşaat ve emlak sektöründe ki gelişmeleri yakından takip etmek için mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz....Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar (0)