Konut Kredisi Faiz Oranları Haftayı Nasıl Kapadı, Hangi Bankalar Kredi Faiz İndirimi Yaptı?

Bankalar konut kredisi faiz oranları için geride bıraktığımız hafta bankaların indirim eğilimi devam etti.

Konut Kredisi Faiz Oranları Haftayı Nasıl Kapadı, Hangi Bankalar Kredi Faiz İndirimi Yaptı?

Bankalar konut kredisi faiz oranları için geride bıraktığımız hafta bankaların indirim eğilimi devam etti. En düşük konut kredisi faiz oranı yine güncellendi...

Özel bankaların konut kredisi faiz oranları için yapmış oldukları indirim devam ederken kamu bankalarının konut kredisi faiz oranları için ise ne yazık ki beklenen indirim hamlesi gelmedi. Devlet Bankaları Konut Kredisi Faiz Oranları İçin İndirim Yapmadı! Devlet Bankaları ne yazık ki konut kredisi faiz oranları için beklenen indirim müjdesini vermedi. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı için uyguladığı yüzde 1,98 oranı ile en düşük konut kredisi faiz oranına sahip olan devlet bankası oldu. Halkbank konut kredisi ve Vakıfbank konut kredisi faiz oranı ise yüzde 2,09 olarak uygulanıyor. Haftanın İlk Konut Kredisi Faiz İndirimi 20 Kasım Salı Günü Yapıldı! Garanti Bankası Konut Kredisi İndirimi Yaptı! Güncellenen  kredi oranları sonrasında Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 2,34 seviyesinden yüzde 2,28 seviyesine çekildi. Yapılan indirimin ardından 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi aylık ödemesi 2 bin 443 liraya çekildi. 

Finansbank Konut Kredisi Faiz İndirimi Yaptı!İndirim yapan bir diğer banka ise Finansbank oldu. Finansbank konut kredisi faiz oranı yüzde 2,47 seviyesinden yüzde 2,42 seviyesine çekilmiş oldu. 120 ay vadeli 100 bin lira konut ödemesi ise 2 bin 565 lira olarak gerçekleşti. 

Alternatif Bank Konut Kredisi Faiz Oranları İndirim yapan son banka ise Alternatif Bank oldu. Alternatif Bank konut kredisi faiz oranı yüzde 2,55 olarak uygulanırken yapılan indirimin ardından yüzde 2,50 seviyesine çekilmiş oldu. Banka 60 ay vadeli konut kredisi kullandırırken 100 bin lira 60 ay vadeli konut kredisi ödemeleri 3 bin 253 lira oldu. 

ICBC Bank Konut Kredisi Faiz İndirimi Yaptı! Yapılan güncellemenin ardından ICBC Bank en uygun konut kredisi veren ikinci banka oldu. Bankanın kredi faiz oranları yüzde 2 seviyesinden yüzde 1,92 seviyesine çekildi. Bankanın oranlarını yüzde 2 seviyesinden yüzde 1,92 seviyesine çekmesi ile 120 ay vadeli 100 bin lira kredi çeken kişilerin aylık ödemeleri 2 bin 138 liraya çekilmiş oldu. 120 ay vadeli kredi kullanan kişilerin ise bankaya yapacakların toplam konut kredisi geri ödemesi ise 256 bin 560 lira oldu. 

Anadolu Bank Konut Kredisi Faiz İndirimi İle Yüzde 3 İle Kredi Veren Banka Kalmadı! Anadolu Bank konut kredisi faiz oranları için yapmış olduğu küçük indirim aslında konut kredisi faiz oranları için büyük bir önem taşıyor. Çünkü konut kredisi faiz oranlarında yüzde 3 seviyesinin üstünde hiçbir banka kalmadı ve en yüksek konut kredisi faiz oranı yüzde 2,99 seviyesine çekilmiş oldu. Ortalama konut kredisi faiz oranı ise yüzde 2,41 seviyesine gerilemiş oldu. Kısa sürede konut kredisi faiz oranlarının ilk etapta yüzde 1,50 seviyesine çekilmesi beklerken konut kredisi çekerek ev satın almak isteyen kişilerin ortak beklentisi ise en azından kredi faiz oranlarının yüzde 1,20 seviyesine gelmesi. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar (0)