Konut Kredisi Faiz Oranları Son Haberleri Neler, Hangi Bankalar Kredi İndirimi Yaptı?

Bankalar 12 Kasım - 16 Kasım 2018 haftasını konut kredisi faiz oranlarına indirim yaparak kapadı. Bu haftanın en sevindiren gelişmesi ise en düşük kredi faiz oranı için değişikliğe gidilmesi oldu.

Konut Kredisi Faiz Oranları Son Haberleri Neler, Hangi Bankalar Kredi İndirimi Yaptı?

Bankalar 12 Kasım - 16 Kasım 2018 haftasını konut kredisi faiz oranlarına indirim yaparak kapadı. Bu haftanın en sevindiren gelişmesi ise en düşük kredi faiz oranı için değişikliğe gidilmesi oldu.

Konut kredisi faiz oranlarında bu hafta özel bankaların atağa geçtiği bir hafta yaşandı. Kamu bankalarından hiçbiri kredi faiz indirimi yapmazken özel bankaların indirim kararları sonrası en düşük konut kredisi veren banka unvanı özel bir bankaya geçti. Haftanın İlk Konut Kredisi Faiz İndirimi Şeker Finans Tarafından YapıldıPazartesi günü ilk konut kredisi faiz indirimi müjdesi Şekerfnans tarafnıdan verildi. Şeker Finans konut kredisi faiz oranı yüzde 2,40 seviyesinden yüzde 2,20 seviyesine çekildi. 

13 Kasım 2018 Salı Günü 4 Banka Faiz İndirimi Yaptı Salı günü ise 4 banka kredi faiz indirimi yaptı. İlk indirimin ardından Akbank konut kredisi faiz oranı yüzde 2,59 seviyesinden yüzde 2,39 seviyesine çekildi. 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi kullanan kişilerin aylık ödemeleri 2 bin 539 liraya geriledi. Konut kredisi faiz indirimi yapan bir diğer banka ise Kuveyt Türk Katılım Bankası oldu. Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı katılım payı oranı yüzde 2,16 seviyesinden yüzde 2,04 seviyesine çekildi. 100 bin lira 120 ay vadeli konut kredisi çeken kişilerin aylık ödemeleri 2 bin 238 lira oldu. Bir diğer konut kredisi faiz indirimi yapan banka ise Alternatif Bank oldu. Alternatif Bank konut kredisi faiz oranları yüzde 2,79 seviyesinden yüzde 2,55 seviyesine çekildi. Banka 60 ay vadeli konut kredisi kullandırırken 60 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi çeken kişilerin konut kredisi geri ödeme tutarı 196 bin liraya geriledi. İndirim öncesi Kuveyt Türk kredi faiz oranı yüzde 2,16 olarak uygulanıyordu. Güncelleme sonrası ise bu oran yüzde 2,04 seviyesine çekilmiş oldu. Aylık ödemeler kıyaslandığında ise 100 bin liralık konut kredisi paketinde 120 ay vadeli konut kredisi kullanıldığında 2 bin 340 lira yerine 2 bin 238 liraya çekilmiş oldu. 14 Kasım Çarşamba Günü En Düşük Konut Kredisi Faiz Oranı Veren Banka Değişti! Şeker Finans ikinci kez konut kredisi faiz indirimi yaptı ve bunun ardından en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1,97  olurken en uygun konut kredisi faiz oranı veren banka ise Şeker Finans Konut Kredisi paketi oldu.

16 Kasım 2018 ING Bank Konut Kredisi Faiz İndirimi Yaptı! ING Bank konut kredisi faiz indirimi yaptı. ING Bank kredi faiz oranı yüzde 2,09 seviyesinden yüzde 1,91 seviyesine çekildi. Yapılan indirimin ardından 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi aylık ödemesi 2 bin 150 liraya geriledi. Kamu Bankalarının Konut Kredisi Faiz Oranları Kaç?Hükümet Konut Kredisi Faiz İndirimi Yapacak Mı?Bankaların 16 Kasım 2018 Tarihli Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları Listesi Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar (0)