Konut Kredisi Faiz Oranları Tepe Noktasına Ulaştı, Son 2 Senenin Rekorunu Kırdı! Banka Banka Güncel Oranlar

2 Ağustos 2019 yılından bu yana konut kredi faiz oranları ne yazık ki tepe noktasına ulaştı. Pandemi döneminde Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından başlatılan 0.64 faizli konut kredisi paketleri çok gerilerde kaldı. Ne yazık ki kara kış kredi faizlerine çok erken geldi. Bankaların konut kredisi faiz oranları büyük bir hızla yükselirken konut fiyatlarına gelen zam yağmuru ile mağdur olan vatandaş bu seferde faiz şokuna uğradı. Ev almak isteyenler için en uygun kredi hangi bankada?

Konut Kredisi Faiz Oranları Tepe Noktasına Ulaştı, Son 2 Senenin Rekorunu Kırdı! Banka Banka Güncel Oranlar

Ev sahibi olmak isteyen kişilerin yakından takip ettikleri konut kredisi faiz oranları ne yazık ki yükselişini sürdürüyor. 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası yükselen dolar kuru ve enflasyon rakamları sonrasında zorunlu olarak parasal sıkılaşma politikasına geçiş yaparken son toplantıda yapılan 200 baz puanlık faiz artışı bankaların hızlı bir şekilde kredi faizlerini yükseltmesine neden oldu. 

6 EKİM 2020 TARİHLİ GÜNCEL KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI LİSTESİ (KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE 1.30 VE ALTINDA OLAN BANKALARIN LİSTESİDİR)

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1.19  

Vakıf Katılım Bankası konut finansmanı oranı yüzde 1.19 

Halkbank hesaplı evim konut kredisi faiz oranı yüzde 1.19 (Sıfır konutlar için yüzde 0.99 faiz oranı ile konut kredisi vermektedir) 

Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi faiz oranı yüzde 1.19 (Sıfır konutlar için yüzde 0.99 faiz oranı ile konut kredisi vermektedir) 

Ziraat Katılım Bankası konut finansmanı oranı yüzde 1.19

Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finasmanı kampanyası oranı yüzde 1.19

Alternatif Bank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.25

İş Bankası ev kredisi hayat sigortalı faiz oranı yüzde 1.25

ING Bank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.29

Anadolubank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.29

Emlak Katılım Bankası yeni konut finansmanı oranı yüzde 1.29

Odeabank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.29

Albaraka Türk konut finansmanı oranı yüzde 1.29

Akbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.30

ICBC Bank kampanyalı yeni evim konut kredisi faiz oranı yüzde 1.30

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI YENİDEN DÜŞECEK Mİ, EV FİYATLARI NE OLUR?

Ev sahibi olmak isteyen vatandaş yükselen konut kredisi faiz oranları sonrasında ne yapacağına karar vermeye ve tercihen yön vermeye çalışıyor. 

Vatandaş yüksek faizle ev çekmekle 2021 yılında konut fiyatlarına gelecek olan zam arasında tercih yapmak zorunda kalırken 2021 yılında son dönemde demir ve çimento fiyatlarına gelen zamların konut fiyatlarına yansıtılacağı endişesi yaşıyor. 

Şu andaki ekonomik koşullar nedeniyle enflasyon rakamlarında anlamlı bir düşüş ve dolar kurunda hızlı bir geri çekilme yaşanması beklenmezken bu koşullar altında da kredi faiz oranlarına indirim gelmesi beklenmiyor. Bu nedenle ev sahibi olmak isteyen kişilere uygun koşullar altında ve fiyatlı ev bulmaları halinde almaları konusunda tavsiyede bulunuluyor.  

Emlak365.com

Yorumlar (0)