Konut Kredisi Faizleri 0.95 Seviyesine Kadar Düştü, Ev Satışları Kasım Ayında Coştu!

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından başlatılan 0.

Konut Kredisi Faizleri 0.95 Seviyesine Kadar Düştü, Ev Satışları Kasım Ayında Coştu!

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından başlatılan 0.99 konut kredisi kampanyasına özel bankaların da katılımları ile bankaların konut kredisi faiz oranı yüzde 0.95 seviyesine kadar çekilmişti. Yapılan indirimlerin ardından TÜİK tarafından açıklanan konut satış istatistikleri raporuna göre ipotekli konut satıları yüzde 700 artış gösterdi!

Düşen konut kredisi faiz oranları vatandaşı yeniden ev alımına yönlendirdi.Ev almak isteyen ancak yüksek faiz oranları nedeni ile beklemede kalmayı tercih eden vatandaş yeniden alıma başlayınca konut satışları yükseldi. İpotekli Konut Satışları Rekor Kırdı!TÜİK tarafından dün açıklanan Kasım ayı konut satışları istatistikleri raporuna göre Türkiye'de Kasım ayında toplam 138 bin 372 adet konut satıldı. Konut satış rakamları 2018 yılının Kasım ayına oranla yüzde 54,4 oranında artış gösterirken asıl patlama ipotekli konut satışlarında yaşandı. İpotekli konut satış rakamları yüzde 724 oranında artış göstererek büyük bir çıkışa imza attı. 

Kasım Ayında 43 Bin 911 Adet İpotekli Konut Satışı YapıldıAçıklanan rapora göre ipotekli konut satışları bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 724,4 oranında artış göstererek büyük bir çıkış yaşadı. Kasım ayında Türkiye genelinde toplam 43 bin 911 adet ipotekli konut satışı yapılırken en fazla ipotekli konut satılan il İstanbul oldu. Toplam konut satış rakamları içerisinde ipotekli konut satışlarının payı ise yüzde 31,7 olarak belirlendi. 

En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 0.95 Seviyesine ÇekildiÖzel bankaların da kredi faiz indirimine başlaması ile beraber şu anda normal konut kredisi paketinde en uygun konut kredisi faiz oranı yüzde 0.95 oldu. Kuveyt Türk konut kredisi kampanyası ile müşterilerine 0.95 faiz oranı ile konut kredisi verirken kampanyalı konut projeleri için söz konusu oran en düşük 0.75 olarak uygulanıyor. Emlak365.com 


Yorumlar (0)