Konut Kredisi Faizleri Rekor Kırdı! Ev Almak İsteyenler İçin En Uygun Kredi Hangi Bankada?

Bankaların konut kredisi faiz oranları yükseldi. Yaşanan yükselişin ardından ne yazık ki ev sahibi olmak isteyenler için süreç biraz daha zorlaşmış oldu.

Konut Kredisi Faizleri Rekor Kırdı! Ev Almak İsteyenler İçin En Uygun Kredi Hangi Bankada?
Bankaların konut kredisi faiz oranları yükseldi. Yaşanan yükselişin ardından ne yazık ki ev sahibi olmak isteyenler için süreç biraz daha zorlaşmış oldu. Peki, en uygun konut kredisi veren banka hangisi?

Merkez Bankası tarafından başlatılan parasal sıkılaşma politikası kapsamında uygulamaya alınan yeni kararlar sonrasında bankaların kredi faiz oranları hızla yükseldi. Özellikle de konut kredisi faiz oranlarında yaşanan yükseliş büyük tepki çekti.

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI 6 AYDA İKİYE KATLANDI! 

Haziran ayında yeni normale geçiş döneminde devlet bankaları tarafında başlatılan destek kredisi paketleri ile en ucuz sıfır konut kredisi faiz oranı yüzde 0,64 seviyesine kadar çekilmişti.

Bugün gelinen son noktada ise kamu bankaları tarafından sıfır konut kredisi çekmek isteyen kişilere uygulanan en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1.50 seviyesine kadar yükseldi. Yaşanan yükselişin ardından ev sahibi olmak isteyen kişiler büyük mağduriyet yaşarken ödenecek olan taksit tutarı da katlandı.

EN UYGUN KONUT KREDİSİ HANGİ BANKADA?

Bankaların konut kredisi faiz oranları rakamları büyük bir hızla yükseldi. Yaşanan yükselişin ardından devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından sıfır konut kredisi faiz oranı en düşük yüzde 1.50 ve ikinci el konut kredisi faiz oranı da yüzde 1.65 olarak uygulanmaya başlandı.

Özel bankalar arasında ise en uygun konut kredisi veren banka ING Bank olurken en düşük konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.34 seviyesine çekildi. ICBC Bank ise hesaplı evim konut kredisi kampanyası için uygulamış olduğu yüzde 1.35 faiz oranı ile en uygun konut kredisi veren ikinci banka oldu.

Emlak365.com
Yorumlar (0)