Konut Kredisi Hesaplama Ekranı Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank Ödeme Planları

Şubat ayının ikinci haftasında kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakfıbank'ın müşterilerine sundukları konut kredisi faiz oranlarını 100.

Konut Kredisi Hesaplama Ekranı Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank Ödeme Planları

Şubat ayının ikinci haftasında kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakfıbank'ın müşterilerine sundukları konut kredisi faiz oranlarını 100.000 TL üzerinden inceledik. İşte bankaların müşterilerine sundukları güncel fırsatlar.

Konut kredisi faiz oranlarında yaşanan son değişimler, bankaların güncel kredi oranları ve sunulan esnek ödeme planları sürekli yenilenme içerisinde. Şubat ayının ikinci haftasına girilirken bankaların yeni fırsatlarını araştırdık. KAMU BANKALARININ KONUT KREDİSİ ORANLARIKamu bankalarının konut kredisi kullanımlarında müşterilere alacakları evin değeri üzerinden bir kredi limiti sağlanır. Ziraat Bankası müşterilerin alacakları evin değeri 500.000 TL'nin altındaysa yüzde 90 oranında kredi sağlar. Öyle ki müşteriler Ziraat Bankası'ndan 300 bin TL değerinde bir ev almak istediklerinde sadece yüzde 10 oranında peşinat ödeyecekler. Bu oran ile 30 bin TL kredi kullanımı ve 270 bin TL kredi ile ev alınabilecek. Bankaların sunduğu bu oran  500 bin TL üzerinde ki evler için yüzde 80 olarak uygulanır. BANKALARIN GÜNCEL KREDİ FAİZ ORANLARI3 kamu bankasının konut kredisi faiz oranı birbirinden farklıdır. Bankalar kendi standartlarında konut kredisi faiz oranı sunarlar. Bu çerçevede son güncelleme sonrasında oluşan faiz tablosu sizlerle. * Vakıfbank müşterilerine yüzde 1.40 faiz oranıyla yeni ev kredisi sağlıyor. 

* Halkbank müşterilerine yüzde 1.42 faizle sıfır ev, yüzde 1.47 faizle ikinci el ev kredisi sağlıyor. 

* Ziraat Bankası ise müşterilerine yüzde 1.47 faizle yeni ev, yüzde 1.52 faiz oranıyla ikinci el ev kredisi imkanı veriyor. 

ESNEK ÖDEME SEÇENEKLERİTüm kamu bankaları müşterilerine esnek ödeme seçenekleri sunuyor. Bu ödeme seçenekleri kişinin aylık maaşına ve gelir durumuna göre belirleniyor. Ödemeler müşterinin en kolay şekilde kredi borcunu ödemesi için sağlanırken aylık eşit taksitli ödemelerin yanında 3 ayda bir ödemeli, artan veya azalan ödemeli, ara dönem ödemeli, serbest ödemeli, balon ödemeli seçenekler sunuluyor. KONUT KREDİSİNDE BAŞVURULARTüm bankalar konut kredisi başvurularını banka şubeleri üzerinden alırlar. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ta konut kredisi limiti, ödeme seçenekleri ve diğer işlemlerin tamamlanması için müşterilerini şubelerine bekliyorlar. Emlak365.com

Yorumlar (0)