Konut Kredisi Hesaplama! TEB, İNG Bank, Akbank, İş Bankası, Garanti Faizleri

Konut kredisi ile ev almak isteyen vatandaşlara özel bankaların sunduğu faiz oranları son dönemlerde değişti.

Konut Kredisi Hesaplama! TEB, İNG Bank, Akbank, İş Bankası, Garanti Faizleri
Konut kredisi ile ev almak isteyen vatandaşlara özel bankaların sunduğu faiz oranları son dönemlerde değişti. Bazı özel bankalar kampanyalı kredi oranları sunarken bazı özel bankalar ise faiz artırdılar.

Konut kredisi faiz oranlarında yaşanan son değişimlerde özel bankalar ön plana çıkıyor. Çok sayıda özel banka kısa süreli aralıklarla kredi faiz oranlarını yeniliyorlar. Bu dönemde bankaların atmış olduğu adımlar ise birbirinden farklı olabiliyor.

Zira bazı özel bankalar kredi faiz oranlarının çok yükseldiği Aralık 2020 döneminde müşterilerine diğer bankalara göre daha düşük faiz oranıyla konut kredisi imkanı sunuyorlar. Bazı bankalar ise politika faiz oranlarına atılan adımlar sonrası konut kredisi başta olmak üzere tüm kredilerde faiz oranlarını yükselttiler.

BANKALARIN KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARINDA EN DÜŞÜK ORANLAR

Özel bankaların kredi faiz oranlarına dair sıralamada bazı bankalar sundukları oranlar ile diğer bankaların önüne geçiyorlar. Özel bankalar arasında en düşük konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.34 ile yüzde 1.40 bandı arasında bulunuyor.

İNG Bank Konut Kredisi 

İNG Bank konut kredisi faiz oranı diğer bankaların sunduğu oranlara göre daha düşük düzeyde bulunuyor. Banka müşterilerine yüzde 1.34 faiz oranıyla kredili ev alma imkanı sunuyor. İNG Bank'ın sunduğu konut kredisi faiz oranında vade farkı bulunmuyor. Müşteriler kısa ve uzun vadeli ödeme planında aynı faiz oranından faydalanıyor.

ICBC Bank Konut Kredisi

Konut kredisi faiz oranıyla dikkat çeken bir diğer banka da ICBC Bank Turkey oldu. Banka müşterilerinin uzun vadeli konut kredisi kullanımlarında yüzde 1.35 faiz uyguladığını duyurdu. Bu oran birçok bankanın sağladığı konut kredisi faiz oranlarından daha düşük seviyede.

İş Bankası Konut Kredisi

Türkiye'nin en fazla müşteri ağına sahip olan bankalarından olan İş Bankası'da müşterilerine özel bir kredi veriyor. Banka ödeme erteleme fırsatıyla yüzde 1.40 faiz oranıyla kredi imkanı sunuyor. İş Bankası'nın vade seçeneği de 120 ay.

120 AY VADELİ 100.000 TL KONUT KREDİSİ İÇİN BANKALARIN FAİZ ORANLARI TABLOSU

Emlak365.com
Yorumlar (0)