KONUT KREDİSİ

Konut Kredisi Mağdurları Faiz İndirimi İçin Yeniden Yapılandırma Hakkı İstiyor!

Konut kredisi indirim müjdesi ile beraber ev almak için beklemede kalmayı tercih eden kişiler büyük bir sevinç yaşarken konut kredisi kullanarak daha önce ev alanlar ise ne yazık ki bu kapsamın dışında tutuluyor. 

Konut kredisi indirim müjdesi ile beraber ev almak için beklemede kalmayı tercih eden kişiler büyük bir sevinç yaşarken konut kredisi kullanarak daha önce ev alanlar ise ne yazık ki bu kapsamın dışında tutuluyor. 

Konut Kredisi Yapılandırma Faiz İndirimi Neden Yapılmıyor?

Aradığı evi bulduğu için yüksek faiz oranlarına rağmen konut kredisi kullanarak ev sahibi olan kişiler faizler indiği anda konut kredisi yapılandırma başvurusunda bulunacaklarını düşünerek kredi kullanmışlardı. Uzun süredir beklenen konut kredisi faiz indirimi müjdesi geldiği anda bankaları ziyaret eden kişiler ne yazık ki büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

Çünkü bankalar ortada bir konut kredisi faiz oranı indirimi bulunmadığını, bankaların yeni ev alımlarını finanse etmek üzere farklı bir konut kredisi kampanyası düzenledikleri iddiası ile karşı karşıya kaldılar. Zaten konut kredisi indirimi açıklaması yapan bankaların internet sitelerinde konut kredisi faiz oranlarının aynı seviyede kalması da bu iddiayı güçlendiriyor. Yani bankaların konut kredisi faiz oranları sadece yeni ev satın almak isteyen kişileri kapsıyor. Bu nedenle yeniden yapılandırma başvurusunda bulunan kişilerin bu oranlardan yararlanmasına izin verilmiyor.

Konut Kredisi Mağdurları Ne Yapmalı?

Ne yazık ki bankaların yeni konut alımlarını finanse eden bir kampanya düzenlemeleri bu kişilerin yapabileceklerini de sınırlıyor. Konut kredisi yeniden yapılandırma başvurularının kabul edilmesi bankaların büyük zararlara uğraması anlamına geldiği için bu ihtimal şimdilik çok uzak duruyor.

Sosyal medya üzerinden örgütlenmeye çalışan ve şimdiden konut kredisi mağdurları grubunu oluşturan kişilerin tek şansı ise hükümetin bu konuda bir adım atması. Seçimden önce seçim yatırımı olarak pek çok konuda uzlaşma sunan hükümetin bu konuda da bir adım atıp atmayacağı merak konusu oldu.

Emlak haberleri, TOKİ satış duyuruları, konut projeleri, kentsel dönüşüm, konut kredisi ve ekonomi haberleri için emlak365.com sitemizi takip edebilir, mobil uygulamalarımızı indirerek anlık bildirimlerle haberlerimizi daha kolay takip edebilirsiniz.

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir