Konut Kredisinde Yeni Hafta Oranları Açıklandı! Kamu ve Özel Bankaların Güncel Ev Kredisi Oranları

Konut kredisi faiz oranları yeni hafta başı itibariyle değişti. Bazı bankalar kredi faiz oranlarını yükseltirken bazı bankalar ise vade sürecine göre uyguladıkları kredi faiz oranlarını yeniden belirlendiler. Ekim ayının ikinci haftası itibariyle açıklanan güncel konut kredisi faizleri, ödeme tablosu.

Konut Kredisinde Yeni Hafta Oranları Açıklandı! Kamu ve Özel Bankaların Güncel Ev Kredisi Oranları

Konut kredisi ile ev alacak olan vatandaşlar için kredi maliyetleri artmaya devam ediyor. 

Hemen hemen her banka kısa süreli aralıklarla konut kredisi faiz oranlarını yükseltmeye devam ediyor. Bir dönem yüzde 0.74 bandından başlayan ikinci konut kredisi faiz oranları şu dönemde en düşük yüzde 1.19 bandında bulunuyor. 

DEVLET BANKALARININ KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar için devlet bankalarının sağladığı oranlar yükseldi. 

Ziraat Bankası ev alacak müşterilerine yüzde 1.29 faiz oranıyla ikinci el konut kredisi sağlarken Vakıfbank ve Halkbank'ta bu oran yüzde 1.19 seviyesinde. Ayrıca bankalar sıfır konut alımlarında ve anlaşmalı konut projeleri kapsamında daha düşük faizle kredi imkanı sunuyorlar. 

Kamu Katılım Bankaları

Faizsiz bankacılık işlemleri kapsamında Zİraat Katılım Bankası ile Vakıf Katılım Bankası yüzde 1.19 kar payı oranıyla konut finansmanı sağlıyorlar. 

ÖZEL BANKALARIN EV KREDİSİ ORANLARI

Özel bankalar tarafından sağlanan konut kredisinde ise faiz oranları daha yüksek seviyede bulunuyor. Ekim ayı döneminde bankalar müşterilerine kampanyalar sunarken bu kampanya esnek ödeme seçeneklerinde oluyor. Bankalar son kampanyalarında faiz oranlarını kampayaya dahil etmiyorlar. 

120 ay vadeli konut kredisinde en düşük oranlardan birisi yüzde 1.28 oranla ICBC Bank Turkey'de bulunuyor. Bunun dışında İNG Ban müşterilerine yüzde 1.29 faiz oranıyla ev kredi sağlıyor. Akbank'ın güncel konut kredisi faiz oranları ise yüzde 1.30 bandında bulunuyor. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)