Konut Kredisinde Yeni Trend! 3 Bankadan 15 Yıl, 20 Yıl ve 25 Yıl Vadeli Konut Kredisi Kampanyası

Ev alacak olan vatandaşlar kredi faiz oranlarının yükselmesinin ardından daha uzun vadeli konut kredisi kampanyalarını araştırmaya başladılar.

Konut Kredisinde Yeni Trend! 3 Bankadan 15 Yıl, 20 Yıl ve 25 Yıl Vadeli Konut Kredisi Kampanyası
Ev alacak olan vatandaşlar kredi faiz oranlarının yükselmesinin ardından daha uzun vadeli konut kredisi kampanyalarını araştırmaya başladılar. Aralık 2020 ve Ocak 2021 döneminin en uzun vadeli konut kredisine sahip bankaları ve fırsatları.

Emlak365.com - Konut kredisi faiz oranlarının yüksek maliyetlerle ulaşmasının ardında vatandaşların tercihleri daha uzun vadeli konut kredisi kampanyaları. Bu tür kredi kullanımlarında taksit oranını düşürmek isteyen vatandaşlar ayrıca daha sonraki aylarda veya yıllarda yapılandırma fırsatlarının çıkması durumunda o fırsatlardan yararlanmak istiyorlar.

180 AY, 250 AY VE 300 AY VADELİ KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR

Çok uzun vade fırsatıyla konut kredisi sağlayan bankalar arasında hem kamu bankaları hemde özel bankalar bulunuyor. Konut kredisi kullanımlarında en uzun vade süreci 300 ay yani 25 yıl olurken diğer seçenekler 240 ay - 20 yıl ve 180 ay - 15 yıl olarak uygulanıyor. Standart konut kredilerinde vade süreci genelikle 120 ay olarak uygulanıyor.

Halkbank - 180 Ay Vadeli Canım Evim Konut Kredisi Kampanyası

Garanti BBVA - 240 Ay Vadeli Mortgage Kredisi

Denizbank - 300 Ay Vadeli Mortgage Kredisi

180 AY VADELİ HALKBANK KONUT KREDİSİ

Halkbank tarafından sunulan 180 ay vadeli konut kredisi, Canım Evim Kredi Paketi kapsamında sunuluyor. Kredi faiz oranları dönemsel olarak değişiyor. Müşteriler aylık gelir durumlarına göre aylık eşit taksitli, 3 ayda bir taksitli, artan veya azalan taksitli ödeme planı seçebiliyorlar. Kredi kullanımlarında banka en fazla alınacak konutun değerinin yüzde 80'i oranında kredi imkanı sağlıyor.

240 AY VADELİ GARANTİ BBVA KONUT KREDİSİ

Garanti BBVA'da müşterilerine yüzde 80 oranında konut kredisi sağlıyor. Bankanın güncel kredi faiz oranı değişkenlik gösteriyor. Müşteriler kendilerine özel sunulacak faiz oranını banka şubelerinden öğrenebilirler. 240 ay vade imkanı sağlayan Garanti BBVA'dan kredi kullanacak olan vatandaşların bankanın talep ettiği şartlara uygun olması gerekiyor. Bu şartlar kredi puanı, aylık düzenli gelir ve gerekli olması durumunda ek teminat.

300 AY VADELİ DENİZBANK MORTGAGE KREDİSİ

Denizbank Mortgage kapsamında müşterilerine çok uzun vadeli kredi kullanımı sağlıyor. Standart konut kredisi özellikleri ile sunulan bu kredi ile müşteriler alacakları evin ekspertiz değerine göre kredi kullanıp 300 ay vade yapma imkanına sahipler. Banka müşterilerinin ev alımlarında yüzde 20 oranında peşinat ödemelerini talep ediyor. Ayrıca banka uzun vadeli kredilerde ek şartlar talep edebilir.
Yorumlar (0)