Konut Yapılandırma Kredisi Bekleyenlere Kötü Haber! Faiz Oranlarına Son Dakika Zammı

Devlet bankalarından yapılandırma kredisi bekleyen vatandaşlar için Temmuz ayında oranlar artmış ve vatandaşların umutları kırılmıştı. Bu zam oranlarının ardından akşam saatlerinde yeni bir zam haberi daha geldi. Devlet bankaları ikinci elde sundukları konut kredisi faiz oranlarını yeniden artırdılar. Faiz oranlarında yaşanan bu yükselme nedeniyle düşük faizle yapılandırma bekleyenler için umutlar biraz daha azaldı.

Konut Yapılandırma Kredisi Bekleyenlere Kötü Haber! Faiz Oranlarına Son Dakika Zammı

Konut kredisi alacak olan vatandaşlar için sunulan kredi kampanyalarında oranlar değişmeye devam ediyor. 

Devlet bankalarının kurban bayramı öncesinde temmuz ayı sonunda yapmış oldukları ilk faiz artırımı hamlesine ağustos ayının ilk haftası dolmadan bir yenisi daha eklendi. İkinci el konutlar için atılan bu adımın detayları haberimizde. 

KONUT KREDİSİ KAMPANYASINDA FAİZ ORANLARI ARTTI

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ile kamu katılım bankaları olan Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası tarafından akşam saatlerinde ikinci elde konut kredisi faiz artırımı geldi. 

Devlet bankaları normalleşme döneminin ilk aşamasıyla bilrikte ikinci el ev alacak olan vatandaşlara yüzde 0.74 faiz oranıyla kredi imkanı sunmuşlardı. Bu kredi kampanyasında ayrıca 12 ay ödemesiz dönem fırsatı ve 180 ay vade gibi 15 yıllık bir ödeme planı imkanı vardı. 

Bu konut kredisi faiz oranları Temmuz ayının son günlerinde güncellenmişti. Yapılan  ilk güncellemede konut kredisi faiz oranları yüzde 0.74 seviyesinden yüzde 0.79 bandına çıktı. 180 ay vade imkanı 120 ay vade olarak kısaltıldı ve 12 ay ödemesiz imkanı da kaldırıldı. 

Yeni Faiz Oranı Yüzde 0.87

Konut kredisi faiz oranlarında Ağustos ayının ilk haftası dolmadan yapılan güncellemede ise yüzde 0.79 olan faiz oranı yüzde 0.87'ye yükseltildi. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan bu faiz oranıyla kredi kullanacak olan vatandaşlar ise 120 ay vade imkanından faydlanacaklar. 

DÜŞÜK FAİZLE YAPILANDIRMA UMUTLARI AZALDI

Konut kredisinde kampanyanın ilk başladığı dönemlerde sunulan yüzde 0.74'lük oran yüksek faizle kredi kullanarak ikinci el ev alan vatandaşları umutlandırmıştı. 

Bu faiz oranıyla kredi yapılandırması bekleyen vatandaşlar için ise bankalardan adım gelmemişti. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından gelen son kredi faiz artırımı ise yapılandırma kredisi bekleyen vatandaşların umutlarının azalmasına neden oldu. 

Emlak365.com

Yorumlar (3)
Mmm 6 ay önce
Emeğiniz için teşekkür ederim emlak 365 0.87 daha bizi zarar ettirir yapmasınlar...sandıkta görüşürüz seçim gününü konut kıredisi yapılandırma kadar heyecanla bekliyorum..
Ahmet 6 ay önce
Ben de bu yaptığınızı seçim zamanı hatırlarım
Umut. 6 ay önce
Umutlar azalmadi.umutlar bitti...0.87 dwn uapilandirma olsa bile;cogu kimse icin zarar demektir.zaten kimse yorum yapmamis.kimsenin umudu kalmamia yani.girip bakan bile cok azdir..tesekkurker emekleriniz icin emlak365