Kredi Çekecekler Dikkat! ICBC Bank Konut Kredisi Faiz Oranı Yükseldi

Konut kredisi çekerek ev almak isteyen kişiler dikkat! Konut kredisi faiz oranları yükseliyor! ICBC Bank konut kredisi faizi yükseldi.

Kredi Çekecekler Dikkat! ICBC Bank Konut Kredisi Faiz Oranı Yükseldi

Konut kredisi çekerek ev almak isteyen kişiler dikkat! Konut kredisi faiz oranları yükseliyor! ICBC Bank konut kredisi faizi yükseldi.

Kredi indirimi yaparken yarım puan ilerleyen bankalar söz konusu kredi faizlerini yükseltmek olduğunda resmen kantarın topuzunu kaçırıyor! Konut kredisi indirimi yaparken yüzde 1,65 seviyesinden yüzde 1,64 seviyesine inen bankalar faiz oranlarını yükseltirken yüzde 1,60 oranından bir anda yüzde 1,74 seviyesine bir anda çıkabiliyor. ICBC Bank Konut Kredisi Faiz Oranı Yükseldi! Yaşanan artışın ardından ICBC Bank konut kredisi faiz oranı yüzde 1,74 olarak güncellendi. Yapılan güncellemeden önce bankanın konut kredisi faiz oranı yüzde 1,60 olarak uygulanıyordu. Bu oran ile ICBC Bank konut kredisi paketinde en uygun özel konut kredisi veren özel bankaydı. Güncelleme sonrasında ise en uygun konut kredisi veren banka Ziraat Bankası, en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1,45 oldu. En uygun konut kredisi veren özel banka ise 1,72 faiz oranı ile İş Bankası konut kredisi paketi oldu. Kredi Çekerek Ev Almak Avantajını Yitirdi! Peşin parası olmayan kişilerin tercih ettiği kredi çekerek ev almak yöntemi ise ne yazık ki yaşanan son yükselişlerin ardından cazibesini yitirdi. Konut kredisi çekerek ev satın almak isteyen kişiler için psikolojik sınır yüzde 1 ve altı olarak belirlenirken şu anda en düşük konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1,45 seviyesine geldi. Yani en düşük konut kredisi faiz oranı dahi psikolojik sınırın nerede ise 2 katına çıktı. Bu durumda konut kredisi çekerek ev satın almak tüm cazibesini yitirdi. Ev sahibi olmak isteyen kişiler ihtiyaçları olmasına rağmen konut alımından vazgeçerek beklemede kalmaya başladı. Konut Satışları Nisan Ayında Çok Sert DüşecekYaşanan konut kredisi faizlerinde ki artışın ardından ne yazık ki Mart ayında toparlanmaya başlayan konut satış rakamları için de ibrenin ters yönlü hareket etmesi ihtimali ağırlaştı. Konut kredisi faiz oranlarının büyük bir hızla yükselmesi ile beklemede kalan kişi sayısının artması kaçınılmaz olarak görülürken bu da konut satış rakamlarında büyük düşüş yaşanmasına neden olacak gibi görünüyor. Emlak365.com
Yorumlar (0)