Kredi Çekerek Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Tüm Bankaların Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları Listesi ile 120 Ay Vadeli En Uygun Kredi Hesaplama

Merkez Bankası tarafından uygulanmaya başlanan parasal sıkılaşma politikası ile ne yazık ki kredi faiz oranları yükselişe geçmişti. Konut kredisi faiz oranları yüzde 1 olarak kabul edilen psikolojik eşik sınırını aşarken ev sahibi olmak isteyenler için Ekim ayı başı itibari ile tüm bankalar tarafından uygulanan güncel kredi faiz oranları listesi ile en uyun konut kredisi veren banka hangisi sorusunun yanıtını veriyoruz..

Kredi Çekerek Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Tüm Bankaların Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları Listesi ile 120 Ay Vadeli En Uygun Kredi Hesaplama

Bankaların kredi faizleri yükseldi. Yaşanan yükseliş konut kredisi faiz oranlarını da etkilerken ne yazık ki konut kredisi paketlerinde yüzde 1 olarak kabul edilen psikolojik eşikte aşılmış oldu. 

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ UÇUŞA GEÇTİ, EV ALMAK İSTEYEN VATANDAŞLAR MAĞDUR OLDU! 

Pandemi döneminde başlatılan ucuz kredi desteğinden yararlanmak için harekete geçen ancak aradığı evi bulamadığı ya da yüksek konut fiyatları nedeni ile hayalini kurduğu eve kavuşamayan kişiler yükselen faiz oranları sonrasında büyük şok yaşadı. 

Kamu bankaları tarafından Ağustos ayında yüzde 0.64 olarak uygulanan kredi faiz oranları bir anda yüzde 1.19 seviyesine fırladı. En ucuz kredi faiz oranı sıfır konutta yüzde 0,99 olarak uygulanırken ikinci el konutta ise yüzde 1,19 seviyesine yükseldi. 

Bazı bankalar faiz artışında adeta yarışa girerken en yüksek konut kredi faiz oranı yüzde 1.74 seviyesine kadar fırladı. 

4 EKİM 2020 TARİHLİ GÜNCEL KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI LİSTESİ 

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1.19  

Vakıf Katılım Bankası konut finansmanı oranı yüzde 1.19 

Halkbank hesaplı evim konut kredisi faiz oranı yüzde 1.19 (Sıfır konutlar için yüzde 0.99 faiz oranı ile konut kredisi vermektedir) 

Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi faiz oranı yüzde 1.19 (Sıfır konutlar için yüzde 0.99 faiz oranı ile konut kredisi vermektedir) 

Ziraat Katılım Bankası konut finansmanı oranı yüzde 1.19

Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finasmanı kampanyası oranı yüzde 1.19

Alternatif Bank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.25

İş Bankası ev kredisi hayat sigortalı faiz oranı yüzde 1.25

ING Bank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.29

Anadolubank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.29

Emlak Katılım Bankası yeni konut finansmanı oranı yüzde 1.29

Odeabank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.29

Albaraka Türk konut finansmanı oranı yüzde 1.29

Akbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.30

ICBC Bank kampanyalı yeni evim konut kredisi faiz oranı yüzde 1.30

Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1.31

Denizbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.34

Türkiye Finans Katılım Bankası konut finansmanı oranı yüzde 1.34

TEB konut kredisi faiz oranı yüzde 1.34

Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1.35

Fibabanka emlak365.com konut kredisi faiz oranı yüzde 1.36

Burgan Bank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.40

QNB Finansbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.54

Şekerbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.74

Bankaların faiz oranlarını takip etmek için;

İnstagram Hesabımız için TIKLAYIN

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

BU FAİZ ORANLARI İLE EV ALMAK MANTIKLI MI, KONUT KREDİSİ ÇEKMEK İÇİN DOĞRU ZAMAN MI?

Aslında gayrimenkul uzmanları bu sorunun yanıtının tamamen kişiye özel olduğunu belirtiyorlar. Özellikle de oturmak için ev almak isteyen kişilerin yükselen faiz oranlarını dikkate almadan kendi bütçelerine uygun, düşük fiyatlı bir ev bulmaları halinde satın alma tavsiyesi verilirken kişinin bütçesini zorlamadan aylık ödemesini karşılayabilecekleri evleri almalarını öneriyorlar. 

120 AY VADELİ EN UYGUN KONUT KREDİSİ HESAPLAMA 

Sıfır konut kredisi çekecekler için en düşük kredi faiz oranı yüzde 0,99 olarak hesaplanırken ikinci el kredi paketinde ise yüzde 1.19 oldu. Bu oranlar üzerinden 120 ay vadeli sıfır konut kredisi çeken kişinin 100 bin liralık kredi paketinde aylık ödemesi 1.427 TL olarak gerçekleşirken ikinci el kredi paketinde ise 1.569 TL kredi ödemesi yapılacak. 

Emlak365.com