Kredi Çekmek Ateşten Gömlek: Faiz Oranları Uçtu, Vatandaşın Cebi Yandı! En Düşük Faizli, Uygun İhtiyaç, Taşıt ve Kredisi Hangi Bankada?

Bankaların kredi faiz oranları yükseldi.

Kredi Çekmek Ateşten Gömlek: Faiz Oranları Uçtu, Vatandaşın Cebi Yandı! En Düşük Faizli, Uygun İhtiyaç, Taşıt ve Kredisi Hangi Bankada?

Bankaların kredi faiz oranları yükseldi. Yapılan son güncelleme ile ne yazık ki bir kere daha en uygun kredi faiz oranı yükseldi. Son gelen oranlar sonrası kredi çekmek ateşten gömlek haline gelirken ekonomik sorunlar nedeni ile kredi çekmek zorunda olan vatandaşlar ise en düşük faizli kredi arayışını sürdürdü. Peki, en uygun kredi hangi bankada, en düşük faizli kredi veren banka hangisi? 8 Aralık 2020 tarihli en uygun kredi veren bankalar listesi haberimizde...

Pandemi döneminde yeni normale geçiş ile beraber Haziran ayında tarihin en düşük seviyelerini gören kredi faiz oranları ardından enflasyon oranlarında yaşanan yükseliş ile beraber yeniden yönünü yukarıya çevirmişti. İlk olarak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ardından ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından atılan flaş adımları ve açıklanan kararlardan sonra adeta uçuşa geçen kredi faiz oranları ne yazık ki vatandaşın cebini yakmaya başladı. KREDİ ÇEKMEK İSTEYENLER İÇİN FAİZLERDE SON DURUM NE, KREDİ FAİZ ORANLARI NE ZAMAN DÜŞER?Yükselen oranlar sonrasında faiz indirimi beklentisi içerisine giren vatandaşlar için ise ne yazık ki yakın bir tarihte müjdeli bir haber beklenmiyor. Yaşanan son gelişmeleri değerlendiren finans piyasaları uzmanları enflasyon rakamlarında kalıcı bir iyileşme yaşanmadan kredi faiz oranlarında bir indirim yapılmasının mümkün olmadığını dile getirdiler. Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan son rakamlara göre Kasım ayı enflasyonu 2020 yılının rekorunu kırarken yaşanan yükseliş ne yazık ki kredi faiz oranlarına da yansıdı. Piyasaya pompalanan paranın toplanması amacı ile Merkez Bankası parasal sıkılaşma politikası uygulamaya başlarken yapılan müdahaleler enflasyon ve dolar kurunda kalıcı bir düzelme yaşanıncaya kadar sürecek. Bu nedenle kredi faiz oranı indirimi için en yakın tarih 2021 yılının birinci yarısının sonu yani Haziran ayına kadar mümkün görünmüyor. 

EN UYGUN KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI HANGİ BANKA, EN DÜŞÜK KONUT KREDİSİ FAİZİ KAÇ?Kredi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişiler için en uygun konut kredisi veren banka ING Bank olarak öne çıkarken en düşük konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.29 olarak uygulanıyor. Düzenlenen kredi kampanyasından yararlanarak 120 ay vadeli 100 bin lira kredi kullanan kişilerin aylık taksit tutarları 2 bin 404 lira olarak gerçekleşecek. 

EN UYGUN İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI HANGİ BANKA, EN DÜŞÜK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZİ KAÇ?Bankaların ihtiyaç kredisi faizoranları da yükselirken en düşük ihtiyaç kredisi faizi yüzde 1.35 olarak uygulanırken en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar ise bu oranı uygulayan TEB ve QNB Finansbank olarak öne çıkıyor. 

EN UYGUN TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI HANGİ BANKA, EN DÜŞÜK ARAÇ KREDİSİ FAİZİ KAÇ?Bankaların güncellenen son araç kredisi faiz oranları rakamlarına göre en düşük araç kredisi faiz oranı yüzde 1.48 seviyesine yükselirken en uygun taşıt kredisi veren banka ise bu oranı uygulayan Vakıfbank oldu. Emlak365.com


Yorumlar (0)