Kredi Faiz İndirimi! Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank Konut Kredisi Oranları

Konut kredisi ile ev alımlarında maliyet oranları düşmüş durumda. Kamu bankaları başta olmak üzere çok sayıda banka konut kredisinde hamle üstüne hamle yaptı.

Kredi Faiz İndirimi! Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank Konut Kredisi Oranları
Konut kredisi ile ev alımlarında maliyet oranları düşmüş durumda. Kamu bankaları başta olmak üzere çok sayıda banka konut kredisinde hamle üstüne hamle yaptı. Daha önceki süreçlerde yüzde 1.50 bandının üzerine çıkan faiz oranları çoğu bankada yüzde 2.00 bandını aşmıştı.

KAMU BANKALARINDAN KONUT KREDİSİ FAİZ HAMLESİ

Kamu bankaları ise bu alanda faiz oranlarını aşağıya çektiler. Kamu bankalarının bu hamlesinin ardından özel bankalardan da konut kredisi faiz indirimleri gelmeye başladı. Son olarak konut kredisi faiz oranları yüzde 1.30 bandının altına düştü. Özel bankalarda ise konut kredisi aylık faiz oranları en düşük yüzde 1.34 bandında yer alıyor. Tüm bu faiz oranlarının yanında kamu bankalarının müşterilerine sundukları faiz oranlarını ve kredi kampanyalarını paylaşıyoruz.

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank müşterilerine aylık yüzde 1.32 faiz oranıyla konut kredisi sağlıyor. Bankanın sağladığı bu faiz oranı tüm müşteriler için geçerli. Bankanın en düşük faiz oranı yüzde 1.29. Kampanyalı konut kredisi kullanımı kapsamında Vakıfbank, enerji sınıfı türüne göre konut kredisi sağlayacağını açıkladı. Bu kapsamda müşteriler A sınıfında yer alan bir ev almaları durumunda yüzde 1.29 faiz oranından faydalanabilecekler. Vakıfbank'ın bu faiz oranı 120 ay vadeli kullanımlarda geçerli.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası, Türkiye'nin en çok maaş müşterisi olan bankalarından birisi. Bu kapsamda ev almak isteyen vatandaşların ilk tercihlerinden birisi Ziraat Bankası. Banka son dönemlerde kredi faiz oranlarını yüzde 1.50 bandından yüzde 1.37 seviyesine düşürdü. Maaşını Ziraat Bankası'ndan alanlar, emekli maaş müşterileri ile özel sektör ile kamu çalışanlarına özel kredi sağlayan banka bu faiz oranını uyguluyor. Ziraat Bankası'nın tüketici ürün paketinde yer alan konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.39.

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranı

Halk Bankası'da son dönemlerde konut kredisi faiz oranlarında yapmış olduğu indirimler ile dikkat çeken bankalar arasında yer alıyor. Diğer bankalar gibi emekli, memur ve özel sektör çalışanlarına özel konut kredisi sağlayan bankanın aylık konut kredisi faiz oranı yüzde 1.38 olarak uygulanıyor. Vade farkı uygulaması kullanmayan banka ister kısa vadeli ister uzun vadeli olsun tüm ödeme planlarında aynı faizi sağlıyor.
Yorumlar (0)