Kredili Ev Alımlarında Akbank Oranları! Konut Kredisi Faizlerini Düşürdü

Konut kredisiyle ev almak isteyenler için aylık faiz oranları halen çok sayıda bankada yüzde 1.

Kredili Ev Alımlarında Akbank Oranları! Konut Kredisi Faizlerini Düşürdü
Konut kredisiyle ev almak isteyenler için aylık faiz oranları halen çok sayıda bankada yüzde 1.40 bandının üzerinde bulunuyor. Konut kredisi kullanarak ev alacaklar için çok yüksek kredi maliyeti anlamına gelen bu oranlar ise şubat sonu itibariyle yenileniyor.

Bazı bankalar konut kredisinde alınacak evin durumuna göre kredi sağlarken bazı bankalar ise müşterilerine özel kampanyalar sunuyorlar. Konut kredisine dair adım atan bankalardan birisi de Akbank oldu.

AKBANK'TAN KONUT KREDİSİ ADIMI

Akbank ev alacak müşterilerine daha önceki haftalarda yüzde 1.40 bandından daha yukarıda bir seviyede kredi olanağı sağlıyordu. Ancak TCMB tarafından alınan son kararlar ve ekonomide oluşan son tablo Akbank'ın kredi oranlarında güncellemeye gitmesini sağladı. Banka başta ihtiyaç kredisi olmak üzere çok sayıda kredi paketinde maliyetleri düşürdü.

Uzun ödeme planlı konut kredisinde de maliyetleri düşüren Akbank, müşterilerine daha uygun oranlarda kredi sağlayacağını ilan etti. Bankanın yeni dönem kredi kampanyasında diğer bankalara göre düşük faiz oranlarının yanı sıra ödeme kolaylığı da sağlıyor.YENİ DÖNEM KREDİ FAİZ ORANI

Akbank'ın konut kredisi faiz oranlarında yapmış olduğu indirim sonrası en düşük faiz veren birkaç bankadan biri oldu. Bilindiği üzere son dönemlerde konut kredisi alanında Vakıfbank müşterilerine özel bir paket sunmuştu. Banka müşterilerine yüzde 1.34 faiz oranıyla konut kredisi sağlayacağını ilan etmişti. Vakıfbank'ın bu hamlesiyle birlikte İNG Bank ve Akbank'tan hamle geldi.

Akbank müşterilerin ev alımlarına şubat sonundan itibaren yüzde 1.35 faiz oranıyla kredi sağlayacağını duyurdu. İNG Bank'ta, Akbank gibi yüzde 1.35 faiz oranıyla konut kullanımı sağlayacak. İNG Bank kredi kampanyasında müşterilerin kredi puanlarının kötü olması durumunda faiz oranları artacak. Kişiye özel yeni faiz belirlenecek kredi paketinde vade farkı bulunmuyor. Akbank tarafından sağlanan konut kredisinde ise tüm müşterilere aynı faiz oranıyla kredi sağlanacak. Ayrıca Akbank'ta konut kredisi kullanımlarında vade farkı uygulamayacağını ilan etti.

100.000 TL KONUT KREDİSİ ÖDEME PLANIAkbank'tan 100.000 TL konut kredisi kullanacak olan bir müşteri ödemelerini tabloya göre yapacaklar. 120 ay vade olanağından faydalanacak olan müşteriler kredilerini aylık yüzde 1.35 faiz oranı ve yıllık yüzde 17.94 maliyetle kullanmış olacak.
Yorumlar (0)