Krediyle Ev Hayali Kuranlar! İşte Banka Banka Güncel Konut Kredisi Faizleri

Konut kredisi çekip ev almak isteyenler için kamu bankalarının, özel bankaların kredi faiz oranları ile katılım bankalarının güncel kar payı oranlarını listeledik.

Krediyle Ev Hayali Kuranlar! İşte Banka Banka Güncel Konut Kredisi Faizleri
Konut kredisi güncel faiz oranları yakından takip ediliyor. Ev alma hayali içerisinde olanlar bankaların nisan ayında yaptıkları değişiklikleri araştırıyorlar. En uygun kredi faiz oranını bulmayı hayal eden vatandaş en düşük maliyetle ev almayı amaçlıyorlar.

DEVLET BANKALARININ GÜNCEL KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Devlet bankalarından konut kredisi kullanarak ev almak isteyenler için en uygun konut kredisi Vakıfbank'ta yer alıyor. Ziraat Bankası ve Halkbank ise müşterilerine özle kampanyalar sunuyorlar. Bu kampanyalar ve kredi faiz oranlarına dair son durum şu şekilde;

Vakıfbank 120 ay vadeli konut kredisi kampanyasında faiz oranı yüzde 1.29.

Vakıfbank standart konut kredisi faiz oranı yüzde 1.32

Halkbank'ın güncel konut kredisi aylık faiz oranı 120 ay vadeli ödeme planında yüzde 1.37.

Ziraat Bankası müşterilerinin ev alımlarına yüzde 1.38'lik aylık faiz oranıyla aracılık ediyor.

ÖZEL BANKALARDA SON DURUM

Konut kredisi kullanımlarını özel bankalardan yapmak isteyenler için ise faiz oranları yüzde 1.40 seviyesinden başlıyor. Çok sayıda özel banka yüzde 1.45 ile yüzde 1.50 bandından kredi sağlarken banka banka faiz oranları listesi sizlerle.

Akbank 10 yıl geri ödemeli konut kredisi faiz oranı yüzde 1.41 seviyesinde.

İş Bankası müşterilerine 120 ay vadeli konut kredisini yüzde 1.45 faiz oranıyla sağlıyor.

İNG Bank'ın nisan 2021 dönemi konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.49 seviyesinde.

FAİZSİZ BANKACILIK İLE EV ALACAKLAR

Faizsiz bankacılık kapsamında ev almak isteyenler için katılım bankaları da kar payı oranlarını güncellediler. Bu dönemde en düşük kar payı oranı kamu katılım bankaları tarafından sağlanıyor. En uygun 2 kar payı ile finansman sağlayan bankaların listesi sizlerle.

Ziraat Katılım Bankası 120 ay vadeli konut finansmanı kar payı oranı yüzde 1.41

Vakıf Katılım Bankası 120 ay vadeli konut finansmanı kar payı oranı yüzde 1.45

GÜNCEL FAİZLERLE 100.000 TL NASIL ÖDENİRBankaların güncel kredi faiz oranları ve konut finansmanı paketleri ile 100.000 TL kredi kullanıp geri ödemeleri 120 ay vade ile yapılmak istenirse en uygun ödeme planları yukarıda tabloda yer aldığı gibi olur. En düşük faiz oranı olan Vakıfbank aylık yüzde 1.32 faiz oranıyla 100.000 TL konut kredisi aylık 1665 TL taksitle ödenir. Kredi 10 yılda 201 bin TL olarak ödenir.
Yorumlar (0)