Kuveyt Türk, Türkiye Finans, Ziraat ve Vakıf Katılım! Ev Alacaklara 200 Bin TL Finansman

Kamu katılım bankalarından yada özel katılım bankalarından konut finansmanı kullanarak ev alacaklar için sunulan kar payı oranları ile 120 ay vadeli ödeme planı haberimizde.

Kuveyt Türk, Türkiye Finans, Ziraat ve Vakıf Katılım! Ev Alacaklara 200 Bin TL Finansman
Katılım bankalarının konut finansmanı kar payı oranları da müşteriler tarafından yakından araştırılıyor. Ev alacaklar, faizsiz ödeme sistemi ile finansman kullandıklarında kamu katılım bankalarının ve özel katılım bankalarının sundukları oranları merak ediyorlar. Peki en uygun konut finansmanı hangi bankada.

KAMU KATILIM BANKALARININ KONUT FİNANSMANI ORANLARI

Kamu katılım bankaları olan Ziraat Katılım Bankası ile Vakıf Katılım Bankası, diğer katılım bankalarının aksine vade farkı uygulaması yapmıyor. Bu iki katılım bankası müşterilerinin ev alımlarına 120 aya kadar vade sağlıyor. Müşteriler ödemelerini ister kısa vadeli ister uzun vadeli yapsınlar uygulanan kar payı oranı aynı kalıyor.

Ziraat Katılım Bankası Konut Finansmanı

Taksitli ev alımlarında konut finansmanı kullanmak isteyenler için Nisan 2021 döneminin en uygun kar payı oranlarından biri Ziraat Katılım'da. Bu süreçte en düşük şartsız konut kredisi faiz oranı yüzde 1.32 bandında yer alırken Ziraat Katılım Bankası yüzde 1.41 kar payı oranıyla konut finansmanı sağlıyor. Bu oran katılım bankaları arasında en düşük maliyetlerden birisi.

Vakıf Katılım Bankası Konut Finansmanı

Bir diğer kamu katılım bankası Vakıf Katılım Bankası ise daha yüksek kar payı ile konut finansmanı sağlıyor. Vakıf Katılım Bankası müşterilerinin ev alımlarına yüzde 1.55 kar payı oranıyla aracılık ediyor. Vakıf Katılım Bankası da, Ziraat Katılım Bankası'nda olduğu gibi uzun veya kısa vadeli ödeme planlarında kar payı oranını değiştirmiyor.ÖZEL KATILIM BANKALARININ MALİYET ORANLARI

Özel katılım bankalarında uygulanan kar payı oranları vade sürecine göre değişiklik gösterebilir. Bankalar genellikle iki farklı oran sunarken bazı durumlarda bu değişiklik üçe kadar çıkabilir. Ancak genel uygulama müşterilerin 60 ay vadeli konut finansmanı kullanımlarına daha düşük oran 120 ay vadeli konut finansmanı kullanımlarına ise daha yüksek oran sunması şeklindedir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Konut Finansmanı

60 ay ve 120 ay vadeli ödeme planlarına farklı iki oran sunan Kuveyt Türk Katılım Bankası Nisan 2021 oranlarını ilan etti. Kuveyt Türk Katılım Bankası müşterilerinin 60 ay vadeli finansman kullanımlarına yüzde 1.59, 120 ay vadeli finansman kullanımlarına ise yüzde 1.64 kar payı ile finansman veriyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Finansmanı

Ev alacaklar için Türkiye Finans Katılım Bankası'da sabit kar payı oranı uygulayan bankalardan. Banka müşterilerine 120 ay vadeli konut finansmanını yüzde 1.59 kar payı oranıyla sağlıyor. Kar payı oranı kısa veya uzun vadeli ödeme planında değişmiyor.
Yorumlar (0)