Maliyetleri Değişen Konut Kredisi Kampanyaları! Bankaların Son Kredi Faiz Değişiklikleri

Konut kredilerinde bankaların yapmış oldukları güncellemeler sonrası aylık faiz oranlarıyla birlikte yıllık maliyet tabloları da değişmeye başladı. Bankaların son oranları ve güncel yıllık maliyet tabloları Emlak365'te.

Maliyetleri Değişen Konut Kredisi Kampanyaları! Bankaların Son Kredi Faiz Değişiklikleri

Ocak 2021 dönemi itibariyle bankalardan kredi kullanarak ev almak isteyenler kamu bankalarının kredi kampanyaları ile özel bankaların son konut kredisi hamlelerini araştırıyorlar. Yeni dönemde en uygun faiz en avantajlı ödeme seçenekleri ile kredi kullanmak isteyenler için ise hemen hemen her banka kendi kampanyasını sunuyor. 

HANGİ BANKA YÜZDE KAÇ FAİZ ORANIYLA KONUT KREDİSİ VERİYOR?

İNG Bank ocak 2021 döneminin en düşük faizle konut kredisi veren bankası konusumunda. Banka müşterilerinin kredi kullanımlarında vade farkı olmadan kredi olanağı sunuyor. 120 ay vadeli konut kredisi için İNG Bank yüzde 1.34 faiz uyguluyor. Akbank'ın konut kredisi faiz oranında kısa süre önce indirime gidildi. Banka Ocak 2021 döneminde yüzde 1.39 faiz oranıyla ev alımlarına aracılık ediyor. İş Bankası'nın güncel faiz oranı yüzde 1.41. 

Katılım bankaları üzerinden faiz olmadan finansman kullanacak olanlar için sunulan oranlar özel bankaların kredi faiz oranlarından daha yukarı seviyede. Ayrıca katılım bankalarının çoğunda vade farkı uygulaması bulunuyor. Yani bankalar kısa vadeli kredi kullanımlarında daha düşük kar payı ile finansman sağlıyorlar. Albaraka Türk Katılım Bankası konut finansmanı kar payı oranı 120 ay vade için 1.60, bu oran Türkiye Finans için 1.75, Kuveyt Türk için ise 1.62.

Devlet bankalarınad Halkbank müşterilerine hesaplı evim konut kredisi ile yüzde 1.67 faizle kredi sağlıyor. Ziraat Bankası'nın kredi faiz oranı ise yüzde 1.65 olarak uygulanıyor. Vakıfbank yeni konut alımlarına yüzde 1.49 ile kredi sağlıyor.

Emlak365.com

Yorumlar (0)