Özel Bankalar Faiz Yükseltmeye Devam Ediyor! Kuveyt Türk Konut Finansmanı Oranı Yine Yükseldi

BDDK tarafından yapılan tüm çağrılara rağmen özel bankalar faiz yükseltmeye devam ediyor. En uygun konut finansmanı veren bankalar arasında yer alan Kuveyt Türk Katılım Bankası bir kere daha konut finansmanı oranını yükseltti. Yeni oranlar haberimizde...

Özel Bankalar Faiz Yükseltmeye Devam Ediyor! Kuveyt Türk Konut Finansmanı Oranı Yine Yükseldi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından yapılan son açıklama ile bankalardan müşterilerine krediler konusunda kolaylık tanınması istemişti. 

Ancak ne yazık ki özel bankalarda gelen çağrıya rağmen faiz oranları yükselmeye devam ediyor. 

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI KONUT FİNANSMANI ORANI YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR! 

Daha önce en uygun konut finansmanı veren banka olarak öne çıkan Kuveyt Türk Katılım Bankası ne yazık ki bir kere daha konut finansmanı oranını yükseltti. 

Banka yüzde 0.79 olan kampanyalı konut finansmanı kar payı oranını yaşanan yükselişlerin sonrasında yüzde 0.85 seviyesine kadar yükseltti. Normal konut finansmanı paketinde ise söz konusu oran yüzde 0.88 olarak revize edildi. 

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından yapılan son güncelleme ile banka son konut finansmanı oranını yüzde 0.82 olarak revize etmişti. 

EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Şu anda özel bankalar arasında en uygun konut kredisi veren banka ING Bank olarak öne çıkıyor. ING Bank 60 ay vadeli konut kredisi faiz oranı yüzde 0.79 olarak uygulanırken kamu bankaları tarafından ise sıfır konutlar için yüzde 0.64 ve ikinci el konutlar için ise yüzde 0.74 faiz oranı ile konut kredisi veriliyor. 

Emlak365.com