Peşinat Ödemesi Olmadan Ekspertiz Değerinin Tamamına Konut Kredisi Nasıl Kullanılır?

Konut kredisi ile ev almak isteyen ancak peşinat ödemesi yapmak istemeyen vatandaşlar için bazı bankalar kredi imkanı sunuyor.

Peşinat Ödemesi Olmadan Ekspertiz Değerinin Tamamına Konut Kredisi Nasıl Kullanılır?

Konut kredisi ile ev almak isteyen ancak peşinat ödemesi yapmak istemeyen vatandaşlar için bazı bankalar kredi imkanı sunuyor. Özel koşullarsa sunulan bu krediler ile ev alacak vatandaşların sağlamaları gereken koşullar bulunuyor. Bu kredi kullanım koşullarını ve sunulan kredi özelliklerini aktarıyoruz.

Konut kredisi ile ev almanın planını yapan vatandaşlar dikkatli bir maliyet hesabı yapmalılar. Kredi kullanım aşamasının yanı sıra alım satım sürecinde ve sonrasında oluşacak masraflar vatandaşları zor duruma bırakabiliyor. Bu kapsamda kredi kullanım aşamasında oluşan maliyetleri düşürmek isteyen vatandaşlar peşinatsız kredi kullanımlarını merak ediyorlar. QNB Finansbank, Akbank ve bazı devlet bankalarının sağladığı peşinatsız konut kredisi için ek teminat gerekiyor. PEŞİNATSIZ KONUT KREDİSİ KULLANIMIPeşinat ödemesi olmadan konut kredisi kullanacak olan vatandaşların sağlamaları gereken ilk koşul ek teminat.Tüm bankalar tarafından talep edilen ek teminat ev veya işyeri olabiliyor. Bankalar normal şartlar altında alınan evin ekspertiz değerinin yüzde 80'ine kredi imkanı sunuyorlar. Bu oran çeşitli bankalarda yüzde 90. Geriye kalan yüzde 10 ile 20'lik kısım ise peşinat ödemesi olarak yapılıyor. Bu peşinat ödemesi ve alınan evin ipotek edilmesi için kredi kullanımı için yeterli oluyor. Peşinatsız kredi kullanımlarında ise bankalar müşterilerin alınan evin ipotek edilmesinin dışında, başka bir ev, işyeri veya araç teminat gösterebilirdi. PEŞİNATSIZ KONUT KREDİSİ ÖZELLİKLERİPeşinatsız konut kredisi özellikleri standart konut kreidsi ile aynı özelliklerde oluyor. Bankaların müşterilerine özel belirlediği faiz oranıyla kredi kullanan vatandaşlara 120 ile 180 ay vade uygulanıyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)