Sarıpanjur Vakıfbank Konut Kredisi! Faiz Oranı, Masraflar ve Sigorta Ücretleri

Vakıfbank Sarıpanjur Konut Kredisi ile müşterilerinin ev alımlarına aracılık etmeye devam ediyor. Vakıfbank kısa süre önce yenilediği Sarıpanjur kampanyaları ile sıfır ve ikinci el ev alımlarına ayrı oranlar uyguluyor. İkinci el ev alacaklar için kredi masraflar ve diğer maliyetler haberimizde.

Sarıpanjur Vakıfbank Konut Kredisi! Faiz Oranı, Masraflar ve Sigorta Ücretleri

Vakıfbank'ın konut kredisi kampanyası Sarıpanjur kış dönemine yaklaşılırken de devam ediyor. 

Merkez Bankası'nın faiz adımları ile oranları yükselten bankanın müşterilerine açıkladığı son oranlar, Vakıfbank kredi özellikleri ve esnek ödeme seçenekleri ile kredi kullanımı sırasında ödenen masrafları kalem kalem derledik. 

VAKIFBANK SARIPANJUR KONUT KREDİSİ

Vakıfbank'ın ikinci el konut alımlarında geçerli olan Sarıpanjur konut kredisinde ekim sonu faizleri yüzde 1.25 bandında. 

Vakıfbank bu kredi kampanyası ile ev alacak olan müşterilerine vade farkı uygulamıuor Müşteriler yüzde 1.25 faiz oranıyla ister 60 ay vadeli isterlerse de 120 ay vadeli kredi kullanabilecekler. Sarıpanjur kredi kampanyasında en uzun vade 120 ay olarak uygulanıyor. 

Evin Ekspertiz Değeri Kredi Limitinde Belirleyici

İlkbahar döneminde konut kredisi kullanım limitlerine dair değişiklikler ilk olarak devlet bankaları tarafından uygulandı. Bu kapsamda kamu bankası olan Vakıfbank'ta kredi limitlerini değiştirdi. Banka müşterilerinin ev alımlarında, alacakları evin ekspertiz değerinin yüzde 90'ı oranında konut kredisi sağlıyor. Müşteriler sadece yüzde 10 oranında peşinat ödemesi yapıyorlar. 

Maliyet Oranları

KREDİ MASRAFLARI

Konut kredisi kullanacak olan vatandaşlar 1100 TL ekspertiz ücreti ödeyecekler. Kullanılacak kredinin yüzde 0.5'i oranında kredi tahsis ücreti ödeyecek olan vatandaşlar ayrıca 155 TL ile 350 TL arasında ipotek tesis ücreti ödeyecekler. Sigorta masrafları ise kişiye ve alınacak evin çok sayıda özelliğine göre değişiyor.

Emlak365.com

Yorumlar (0)