Sıfır Konut, İkinci El Ev Ayrımı Olmadan Bahar Kampanyalı Konut Kredisi

Vakıfbank Yeşil Konut Kredisi ile ev alacaklar mart ayının en düşük faiz oranından faydalanacaklar. Banka müşterilerine aylık yüzde 1.25 ve yüzde 1.29 faiz oranıyla konut kredisi imkanı sağlıyor. Ayrıca kredi faiz oranları 12 ay vade için geçerli.

Sıfır Konut, İkinci El Ev Ayrımı Olmadan Bahar Kampanyalı Konut Kredisi
İkinci el ev alacaklar için bankaların sunduğu standart konut kredisi olanaklarının yanında kampanyalı kredi paketleri de geldi. Kamu bankalarının kredi hamlesinden sonra Vakıfbank'tan kampanyalı kredi olanağı duyuruldu. Banka hem sıfır konutlar hem ikinci el konut alacaklar için kredi imkanı sağladığını duyurdu.

VAKIFBANK'TAN SIFIR VE İKİNCİ EL AYRIMI OLMADAN KREDİ KAMPANYASI

Vakıfbank tarafından sağlanan konut kredisi ile vatandaşlar hem sıfır konutları için hem ikinci el konutları için kredi çekebilecekler. Hem yüksek kredi limiti olanağı sağlayan Vakıfbank hemde düşük faiz oranlarıyla müşterilerinin ilgisini çekiyor. Bankanın sağladığı kampanyadan faydalanmak için ise bazı koşullar bulunuyor.

Emlak365.com olarak Vakıfbank'ın bahar kampanyalı konut kredisinden faydalanacaklar için sunulan oranları tek tek aktarıyoruz.

Tek Başvuru Şartı

Bankacılık işlemleri dışında Vakıfbank'ın kampanyalı kredi kullanacaklardan talep ettiği tek koşul bulunuyor. Bu koşul ise alınacak evin durumu ile ilgili. Vakıfbank enerji kimlik belgesi durumuna göre maliyet belirlediğini ilan etti. Eğer evin enerji kimlik sınıflandırması A sınıfı ise vatandaşlar düşük faizle kredi kullanabilecekler. B sınıfı için sunulan kredi faiz oranında maliyetler diğer bankalara göre daha düşük.

KREDİ KAMPANYASINDA İLAN EDİLEN FAİZLER VE DİĞER ÖZELLİKLER

Vakıfbank kampanyalı konut kredisi kapsamında müşterilerine iki farklı kredi faiz oranı sunuyor. Birinci oran A sınfı enerji kimlik belgesi olan konutlar için yüzde 1.25'lik faiz oranı. Diğer oran ise B sınıfı konutlar için sağlanan yüzde 1.29'luk faiz oranı.

Kredi Limiti

Vakıfbank sağlanan kredi limitine dair açıklamasında "Yeşil konut kampanyası ile düşük peşinatla ev sahibi olabilirsiniz. Enerji performansına göre A sınıfı konutlar için ekspertiz değerinin maksimum %90’ına, B sınıfı konutlar için ise ekspertiz değeri 500.000 TL’ye kadar maksimum %90’ına, 500.000TL üzerinde ise maksimum %85’ine kadar konut kredisi kullanabilirsiniz." bilgisini verdi.

Ödeme Süreci

Müşteriler kampanyalı konut kredisi ile ev almak istediklerinde 120 ay vade ile ödeyebilecekler. Kampanya şartları Mart ayı ortasında geçerli olmakla birlikte başvuruda bulunacaklar banka şubelerinden başvurularını yapabilirler.
Yorumlar (0)