Sıfır ve İkinci El Ev Almak İsteyenler İçin En Uygun Konut Kredisi Veren Banka Hangisi?

Ev sahibi olmak isteyen kişiler bankaların konut kredisi faiz oranlarını yakından takip etmeye devam ederken hem sıfır hem de ikinci el konut kredisi paketinde en uygun kredi veren bankalar belli oldu.

Sıfır ve İkinci El Ev Almak İsteyenler İçin En Uygun Konut Kredisi Veren Banka Hangisi?

Ev sahibi olmak isteyen kişiler bankaların konut kredisi faiz oranlarını yakından takip etmeye devam ederken hem sıfır hem de ikinci el konut kredisi paketinde en uygun kredi veren bankalar belli oldu. Peki, en düşük konut kredisi faizi kaç?

Emlak365.com /  Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişiler için bankaların konut kredisi faiz oranları güncellendi. Yapılan güncelleme sonrasında ne yazık ki kredi çekerek ev sahibi olmanın maliyeti yükseldi. SIFIR KONUT ALMAK İSTEYENLER İÇİN EN UYGUN KONUT KREDİSİ HANGİ BANKADA?Ev sahibi olmak isteyenler için bankaların konut kredisi faiz oranları yükseldi. Ne yazık ki Merkez Bankası tarafından açıklanan Aralık ayı kararları sonrasında beklendiği üzere politika faiz oranı için 200 baz puan artış kararı verilmişti. Yapılan 200 baz puan faiz artışı sonrasında beklendiği üzere bankaların kredi faiz oranlarında da yükseliş yaşandı. Yeni güncelleme ve yaşanan yükselişin ardından en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1.34 olarak teyit edildi. Söz konusu oran hem sıfır hem de ikinci el konut kredisi paketlerinde geçerli olarak ilan edildi. En uygun sıfır konut kredisi veren banka ise ING Bank oldu. Ziraat Bankası sıfır konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.50 olarak revize edildi. 

Ev almak isteyenler için en uygun konut kredisi faiz oranı üzerinden hesaplandığında 120 ay vadeli 200 bin lira konut kredisi aylık taksit tutarı 2 bin 520 TL olarak gerçekleşecek. İKİNCİ EL KONUT KREDİSİ ÇEKMEK İSTEYENLER İÇİN EN DÜŞÜK KONUT KREDİ FAİZİ HANGİ BANKADA?Yükselen faiz oranları ikinci el konut kredisi paketlerini de etkiledi. Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası ve Halkbank ikinci el konut kredisi faiz oranı rakamını yüzde 1.65 seviyesine çekerken ING Bank tarafından bu oran yüzde 1.34 olarak uygulanıyor. Bu oranı takip eden en yakın ikinci banka ise Akbank oldu. Akbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.41 olarak uygulanıyor. Garanti Bankası ve Vakıfbank konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.49 olarak uygulanıyor. 


Yorumlar (0)