banner136

Son Dakika: Akbank Konut, İhtiyaç ve Taşıt Kredisi Faiz Oranı Yükseldi!

Özel bankalar BDDK ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB tarafından yapılan hamleler sonrasında faiz oranlarını büyük bir hızla arttırmaya devam ediyor. Bu bankalardan biri de Türkiye'nin en büyük özel bankaları arasında yer alan Akbank oldu. Akbank ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları yukarı yönlü revize edildi.

Son Dakika: Akbank Konut, İhtiyaç ve Taşıt Kredisi Faiz Oranı Yükseldi!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından yapılan faiz güncelemesi sonrasında adeta bankalar arasında faiz artırma yarışı başladı. 

AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI AĞUSTOS 2020 GÜNCELLENDİ! 

Yapılan güncelleme ile Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranı güncellendi. Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranı;

İnternetten online kredi başvurusu için kullanılan Akbank Direkt kredi paketinde yüzde 1.85 seviyesine, 

Normal ihtiyaç kredisi paketinde ise yüzde 1,77 seyiyesine yükseltildi. 

AKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI PSİKOLOJİK EŞİK OLARAK KABUL EDİLEN YÜZDE 1 SEVİYESİNİ AŞTI! 

Bir güncellemede konut kredisi paketinde yapıldı. Akbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1 seviyesini aşarak yüzde 1.19 olarak güncellendi. 

AKBANK TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE 1.31 OLDU! 

Ne yazık ki araç kredisi faiz oranı da son derece sert yükseldi. Yapılan güncellemenin ardından Akbank taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1,31 seviyesine çekildi. 

Bankalar BDDK tarafından uygulanan aktif rasyosu oranı baskısının gevşetilmesi ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından uygulamaya alınan parasal sıkılaşma politikası ile kredi musluklarını çok hızlı bir şekilde kapattı. 

Kredi kullanma konusunda kararsız kalan vatandaş bir anda yükselen faiz oranları sonrasında büyük bir mağduriyet yaşarken özellikle de konut kredisi paketinde vadenin uzun ve tutarın yüksek olması nedeni ile ev sahibi olmak isteyen kişilerin kredi maliyetleri büyük oranda arttı. 

Güncelleme öncesi en düşük konut kredisi faiz oranı sıfır konutlar için kamu bankaları tarafından yüzde 0.64 olarak uygulanırken bu oran şu anda yüzde 0.87 seviyesine çıkmış durumda. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)