SON DAKİKA: Akbank Konut Kredisi Faiz İndirimi Yaptı, En Uygun Kredi Veren Banka Oldu!

Şubat ayına faiz indirimi yaparak başlayan bankalar ihtiyaç ve taşıt kredisi faiz oranı sonrasında konut kredisi paketlerinde de indirime gitti.

SON DAKİKA: Akbank Konut Kredisi Faiz İndirimi Yaptı, En Uygun Kredi Veren Banka Oldu!

Şubat ayına faiz indirimi yaparak başlayan bankalar ihtiyaç ve taşıt kredisi faiz oranı sonrasında konut kredisi paketlerinde de indirime gitti. Ev sahibi olmak isteyen kişiler için Akbank kredi faiz indirimi haberi verildi ve en uygun konut kredisi veren banka unvanına sahip oldu.

Merkez Bankası tarafından Temmuz ayında başlanan parasal sıkılaşma politikası kapsamında ne yazık ki bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranlarında rekor oranda yükseliş yaşanmıştı. Yaşanan yükselişin ardından özellikle de ev sahibi olmak isteyen dar gelirli aileler büyük bir sıkıntı yaşamış, yükselen konut fiyatlarına eklenen yüksek faiz yükü de vatandaşın belini bükmüştü. AKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI İNDİRİMİ YAPILDI! Konut kredisi faiz oranları güncellendi. Akbank konut kredisi faiz oranı için ikinci kez indirim müjdesi verdi. Ocak ayında yapmış olduğu güncelleme ile faiz oranını yüzde 1.39 seviyesine çeken Akbank ING Bank'ın ardından en uygun konut kredisi veren ikinci banka olmuştu. Akbank Şubat ayına da kredi faiz indirimi ile giriş yaptı. Akbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.35 seviyesine çekildi. Yapılan güncelleme sonrasında en uygun konut kredisi veren banka Akbank oldu. Akbank'ı yüzde 1.36 oranı ile ING Bank takip etti. Akbank tarafından yapılan faiz oranı güncellemesi sonrasında en uygun konut kredisi paketinde 120 ay vadeli 200 bin liranın aylık taksit tutarı 3 bin 375 TL seviyesine düştü. 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi paketinde ise aylık taksit tutarı bin 687,62 TL olarak gerçekleşti. Akbank konut kredisi paketinin yanı sıra diğer kredi paketlerinde de güncelleme yapıldı. Akbank taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.51 olarak revizi edilirken ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yüzde 1.69 oldu. 

BU KREDİ FAİZ ORANLARI İLE KONUT ALINIR MI, EV SAHİBİ OLMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN MI?Ne yazık ki yapılan tüm faiz indirimlerine rağmen en uygun konut kredisi faiz oranı yüzde 1.35 seviyesine çekilmesine rağmen halen konut kredisinde psikolojik eşik olarak kabul edilen yüzde 0.99 seviyesinin oldukça üzerinde bulunuyor. Ev sahibi olmak isteyenler için ekonomistler tarafından yapılan açıklamada bu oranın üzeri kredi çekerek ev almak için uygun kabul edilmezken özellikle de yatırım amaçlı konut alımı önerilmemektedir. Oturmak için ev almak isteyen kişiler için ise uygun fiyatlı ve aradıkları bir evi bulmaları halinde, yeterli peşinat tutarı ve ödeme gücü olması durumunda alımda bulunmaları önerilmektedir. Emlak365.com

Yorumlar (0)